Meerdere verblijfsdagen op één dag geregistreerd (N1721)
Referentienummer: N1721
Referentienummer Controleplan Onderzoek Controles cGGZ 2013: 15a.
Behoort tot Normenkader
GGZ Rechtmatigheid
Samenvatting
Een DBC mag niet meerdere verblijfsdagen met dezelfde verblijfsdatum bevatten.
Regelgeving / beleid
SGGZ 2014 & 2015
- Bij de registratie van verblijf wordt verder onderscheid gemaakt tussen verblijf met een overnachting en verblijf zonder een overnachting.
- Een verblijfsdag met overnachting kan alleen geregistreerd worden als de patiënt voor 20:00 uur is opgenomen (eerste opname) en ’s nachts in de instelling verblijft. De dag van opname en de daarop volgende nacht gelden als één verblijfsdag.
- Er kunnen geen twee verschillende deelprestaties op één dag in rekening gebracht worden.
- Verblijf wordt altijd geregistreerd op basis van dagen aanwezigheid. Dagen dat de patiënt afwezig is mogen niet worden geregistreerd als verblijfsprestatie.
- Elke verblijfsdag moet een unieke registratiedatum hebben. Het is dus niet toegestaan om aan het einde van de looptijd van de DBC het totale aantal verblijfsdagen van meerdere opnameperiodes onder één code te registreren.
(Bron: Spelregels DBC-registratie GGZ 2014 - Versie v20141007. Paragraaf 4.3, p.35-38)
(Bron: Spelregels DBC-registratie GGZ 2015 - Versie v20141216. Paragraaf 4.3, p.38-40)
- Verblijfsduur en verblijfsdagen betreft de rechtmatigheid van de verblijfsdagen (deelprestaties) door na te gaan of het aantal dagen verblijf en het aantal aanwezigheidsdagen overeenkomt met hetgeen gedeclareerd is en in het dossier vastgelegd is.
(Bron: Toelichting op materiële controlepunten GGZ, 20-02-2015)
Interpretaties
Er zijn geen interpretatiekeuzes gemaakt.
Controle vorm
Data-analyse
Programmeerbare norm
Er is sprake van “Meerdere verblijfsdagen op één dag geregistreerd (N1721)” als aan de volgende selectie is voldaan:
Logica: 1 en 2 en 3
Berekening financiële impact
De financiële impact is de waarde van de betreffende verblijfsdag.
