Laatste verblijfsdag met overnachting bij eind opname of voor verlof (N9231)
Referentienummer: N9231
Behoort tot Normenkader ValueCare
GGZ Horizontaal Toezicht
Samenvatting
Het risicogebied Verblijf met overnachting (aanwezigheid) wordt gecontroleerd door middel van een maandelijkse deelwaarneming. Met de deelwaarneming moet vastgesteld worden of een cliënt aanwezig was op de dagen waarop een verblijfsdag geregistreerd is.
Regelgeving / beleid
| 2018 |
|---|
| NR/REG-1803/1803a Verblijfsdag met overnachting 26. Een verblijfsdag met overnachting mag alleen geregistreerd worden als de patiënt op zijn laatst om 20:00 uur is opgenomen en ’s nachts in de instelling verblijft. De dag van opname en de daarop volgende nacht gelden als één verblijfsdag. De dag waarop de patiënt ‘ontslagen’ wordt – en dus niet ’s nachts in de kliniek verblijft – geldt niet als verblijfsdag. De kapitaallasten bij verblijf (nhc) zijn integraal onderdeel van de deelprestaties verblijf. |
| 2019 |
|---|
| Verblijfsdag met overnachting
Een verblijfsdag met overnachting mag alleen geregistreerd worden als de patiënt op zijn laatst om 20:00 uur is opgenomen en ’s nachts in de instelling verblijft. De dag van opname en de daarop volgende nacht gelden als één verblijfsdag. De dag waarop de patiënt ‘ontslagen’ wordt – en dus niet ’s nachts in de kliniek verblijft – geldt niet als verblijfsdag. De kapitaallasten bij verblijf (nhc) zijn integraal onderdeel van de deelprestaties verblijf. 2019: NR/REG-1927 art. 5.1.4 lid 27 (p.24) |
| 2020 |
|---|
| Verblijfsdag met overnachting
Een verblijfsdag met overnachting mag alleen geregistreerd worden als de patiënt op zijn laatst om 20:00 uur is opgenomen en ’s nachts in de instelling verblijft. De dag van opname en de daarop volgende nacht gelden als één verblijfsdag. De dag waarop de patiënt ‘ontslagen’ wordt – en dus niet ’s nachts in de kliniek verblijft – geldt niet als verblijfsdag. De kapitaallasten bij verblijf (nhc) zijn integraal onderdeel van de deelprestaties verblijf. 2020: NR/REG-2021 art. 5.1.4 lid 27 (p.23) |
| 2021 |
|---|
| Verblijfsdag met overnachting
Een verblijfsdag met overnachting mag alleen geregistreerd worden als de patiënt op zijn laatst om 20:00 uur is opgenomen en ’s nachts in de instelling verblijft. De dag van opname en de daarop volgende nacht gelden als één verblijfsdag. De dag waarop de patiënt ‘ontslagen’ wordt – en dus niet ’s nachts in de kliniek verblijft – geldt niet als verblijfsdag. De kapitaallasten bij verblijf (nhc) zijn integraal onderdeel van de deelprestaties verblijf. |
Interpretaties
Er zijn geen interpretatiekeuzes gemaakt.
Controlemassa
Selecteer uit de totale onderzoeksmassa:
- Alle verblijfsdagen met overnachtingen geregistreerd in het kalenderjaar in de betreffende controlemaand, zonder VC melding.
- Verblijfsdag komt niet voor op een van de 100%-controles die voor de verblijfsdag-registratie zijn vastgesteld.
De submassa wordt als volgt berekend:
- Verblijfsdag is de laatste verblijfsdag van een opnameperiode en/of de laatste dag voor een code anders dan aanwezigheid (verlof/afwezigheid/weekend/ziekenhuis).
Controlevragen
Voor de verblijfsdagen in de deelwaarneming wordt de volgende vraag beantwoord:
1. Blijkt uit dossier dat cliënt aanwezig was?
Deelwaarneming
Omvang:
Het aantal dossiers en frequentie kan per instelling afwijken o.b.v. risico-classificatie en afspraken met de representerende zorgverzekeraar en assurance provider.
De steekproefaantallen worden vastgelegd in Valuecare. De deelwaarneming representeert het aantal dossiers dat is aangegeven bij de steekproefinstellingen.
Het staat een GGZ-aanbieder vrij om te kiezen voor een geautomatiseerde uitbereiding van de steekproef wanneer er een geconstateerde fout in de deelwaarneming voorkomt.
Alle verblijfsdagen in de categorie a) en b) worden beoordeeld en aangevuld met categorie c) tot het aantal dossiers dat gecontroleerd moet worden. Het staat een GGZ-aanbieder vrij om te kiezen voor een geautomatiseerde uitbereiding van de steekproef wanneer er een geconstateerde fout in de deelwaarneming voorkomt.
Toetsingskader
De uitkomsten worden vastgelegd in ValueCare. Blijkt uit het dossier niet dat de cliënt in de instelling aanwezig was gedurende de nacht (opvolgend aan de dag), dan is de betreffende verblijfsdag onjuist als verblijfsdag geregistreerd.
Programmeerbare norm
Er is sprake van “Laatste verblijfsdag met overnachting bij eind opname of voor verlof (N9231)” als aan de volgende selectie is voldaan:
Logica: 1 en 2