Geen levering dagbesteding bij ZZP LGGZ met dagbesteding (N1853)

Uit normenkaderzorg.nl
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

Referentienummer: N1853

Referentienummer Controleplan Onderzoek Controle GGZ 2015: 18

Behoort tot Normenkader

  1. GGZ Zelfonderzoek 2015

Samenvatting

Een ZZP LGGZ met dagbesteding kan niet gedeclareerd worden als geen dagbesteding geleverd is.

Regelgeving / beleid

Met ingang van 1 januari 2015 zijn de Zorgzwaartepakketten ZZP GGZ B 3 t/m 7 al dan niet met dagbesteding, ZZP GGZ Klinisch Intensieve Behandeling, de toeslagen Niet-Strafrechtelijke forensische psychiatrie en vervoer naar dagbesteding, overgeheveld naar de Zorgverzekeringswet. Daarom zijn per genoemde datum in deze regeling ook de voorwaarden met betrekking tot registratie, declaratie en informatieverplichtingen ten aanzien van deze ZZP’s GGZ opgenomen. 

(Bron: NR/CU-556, p. 26)

Er wordt een onderscheid gemaakt tussen ZZP’s GGZ waarbij de dagbesteding een onlosmakelijk onderdeel is van het ZZP en de ZZP’s GGZ waarbij dit niet het geval is. Als de patiënt in aanmerking komt voor en gebruik maakt van dagbesteding, dan wordt het ZZP GGZ inclusief dagbesteding in rekening gebracht. Wanneer er geen sprake is van dagbesteding geldt het ZZP GGZ exclusief dagbesteding.

(Bron: NR/CU-556, p. 35)

 

Er wordt alleen dagbesteding geregistreerd als:

a.de patiënt daadwerkelijk aanwezig is. Hierbij registreert de medewerker dagbesteding het aantal uren dat de patiënt dagbesteding krijgt;

b.dagbesteding in het kader van de (psychiatrische) behandeling is;

c.dagbesteding terug te vinden is in het behandelplan dat opgesteld is door de behandelaar.

(Bron: Spelregels DBC-registratie GGZ 2015 - Versie v20141216. Paragraaf 4.2.1, p.36-37) 

Interpretaties

Er zijn geen interpretatiekeuzes gemaakt.

Programmeerbare norm

Er is sprake van  “Geen levering dagbesteding bij ZZP LGGZ met dagbesteding (N1853)” als aan de volgende selectie is voldaan: 


1) Alle dagen ZZP LGGZ met dagbesteding in het betreffende jaar


2) Op basis van het dossier blijkt dat dagbesteding niet feitelijk is geleverd




Logica: 1 en 2

Berekening financiële impact

Het tariefsverschil tussen dagen ZZP LGGZ met dagbesteding en dagen ZZP LGGZ zonder dagbesteding.