Afsluitreden DBC komt niet overeen met in het dossier omschreven situatie (N1618)
Referentienummer: N1618
Referentienummer Controleplan Onderzoek Controles cGGZ 2013: 12b.
Behoort tot Normenkader
Samenvatting
Er dient te worden vastgesteld dat de einddatum van de DBC de datum is waarop de behandeling is afgesloten, of de datum waarop volgens de landelijke regelgeving de betreffende DBC afgesloten dient te worden. Daarnaast dient vastgesteld te worden dat de geregistreerde afsluitreden overeenkomt met de in het dossier vastgelegde situatie.
Regelgeving / beleid
De einddatum van de DBC is afhankelijk van de afsluitreden van de DBC. De geregistreerde einddatum moet passen bij de aanwezige situatie. Voor alle einddata geldt dat deze overeen moeten komen met de afsluitreden. Dit moet in het dossier van de patiënt na te gaan zijn.
(Bron: Spelregels DBC-registratie GGZ versie RGA13a paragraaf 5.1 en 5.3)
De einddatum is de datum waarop de behandeling is afgesloten, of de datum waarop volgens de landelijke regelgeving de betreffende DBC afgesloten dient te worden.
Bij het sluiten van een DBC moet de reden van afsluiten worden gegeven.
(Bron: Toelichting op materiële controlepunten GGZ, 20-02-2015)
Interpretaties
Er zijn geen interpretaties keuzes gemaakt.
Controle vorm
Reguliere steekproef
Controle stappen
- Maak gebruik van de steekproef die bij de norm N1594 getrokken is.
- Stel vast of de geregistreerde afsluitreden overeenkomt met de in het dossier vastgelegde situatie.
Programmeerbare norm
Er is sprake van “Afsluitreden DBC komt niet overeen met in het dossier omschreven situatie (N1618)” als aan de volgende selectie is voldaan:
|
1) DBC geopend in 2013 |
|---|
|
2) Op basis van het dossier is vastgesteld dat de geregistreerde afsluitreden NIET overeenkomt met de in het dossier omschreven situatie |
Logica: 1 en 2
Berekening financiële impact
Er wordt geen financiële impact berekend.
