Behoort tot Normenkader ValueCare
Zorgprestatiemodel
- GGZ Rechtmatigheid - Zorgtraject
Samenvatting
Deze controle attendeert de behandelaar er op dat het behandelplan van de cliënt onvolledig is. Let op: deze controle is alleen beschikbaar voor het EPD USER.
Regelgeving / beleid
| Huidig (geldig vanaf 01-01-2025)
|
De indicerend regiebehandelaar heeft bij het vaststellen van het passende zorgaanbod de volgende taken
- De afweging maken of de zorgvraag van de patiënt/cliënt en de complexiteit van de situatie aansluiten bij het beschikbare zorgaanbod. Als bij de betrefende zorgaanbieder geen passend aanbod is, verwijst de indicerend regiebehandelaar terug naar de huisarts 6 of adviseert hij een andere zorgaanbieder met een beter passend zorgaanbod (bijvoorbeeld een andere specifeke deskundigheid).
- Het vaststellen van de diagnose.
- In dialoog met de patiënt/cliënt bespreken, vaststellen en organiseren van interventies en activiteiten.
- Het in samenspraak met de patiënt/cliënt en eventuele medebehandelaren en geconsulteerde collega’s opstellen en vaststellen van de richting en de contouren van het behandelplan. Het behandelplan bevat in ieder geval:
- De doelen van de behandeling en begeleiding voor een bepaalde periodee, gebaseerd op de wensen, mogelijkheden en beperkingen van de patiënt/cliënt.
- De wijze waarop de zorgverlener(s) en de patiënt/cliënt de gestelde doelen trachten te bereiken, wat haalbaar is in de betrefende situatie én wat bijdraagt aan de kwaliteit van leven en het dagelijks functioneren van de patiënt/cliënt.
- Wie de interventie(s) gaat uitvoeren en wie verantwoordelijk is voor de verschillende onderdelen van de behandeling en begeleiding.
- Afspraken over hoe te handelen bij een crisis en op welke manier voor waarneming tijdens afwezigheid van de indicerend en coördinerend regiebehandelaar wordt zorggedragen.
- Wie de rol van coördinerend regiebehandelaar vervult.
- Na hoeveel tijd er op de behandeling en begeleiding wordt gerefecteerd en wanneer de behandeling en begeleiding waar nodig moet worden bijgesteld. *
- De patiënt/cliënt geef toestemming voor het behandelplan en het behandelplan blijf gedurende de behandeling en begeleiding ter beschikking van de patiënt/cliënt. De patiënt/cliënt heef te allen tijde, zowel tijdens als na de behandeling en begeleiding recht op inzage, verstrekking van een kopie en vernietiging van het behandelplan.7
- Mocht de patiënt/cliënt niet direct na diagnostiek in behandeling kunnen worden genomen, dan is de indicerend regiebehandelaar de eerstverantwoordelijke zorgverlener voor de zorg van de patiënt/cliënt in de tussenliggende periode. De indicerend regiebehandelaar gaat hierbij na welke tussentijdse zorg nodig en mogelijk is voor de patiënt/cliënt.
- Schrifelijk terugkoppelen aan de verwijzer als het behandelplan is vastgesteld. Hiervoor moet expliciete toestemming worden gegeven door de patiënt/cliënt.
- Bij verschil van mening of inzicht over de in te stellen behandeling en begeleiding heef de indicerend regiebehandelaar de doorslaggevende stem. Dit gebeurt altijd in samenspraak en met instemming met de patiënt/cliënt, tenzij dit niet mogelijk is op basis van de vigerende wet- en regelgeving voor onvrijwillige of verplichte zorg.
2023: Landelijk Kwaliteitsstatuut GGZ, sectie 2.6.2 Indicatiestelling
|
Interpretaties
De volgende interpretatiekeuzes zijn gemaakt:
- Behandelplannen met een openstaand zorgproduct worden meegenomen. De definitie van een openstaand zorgproduct*:
- ZVW, FZ: Alle open en gesloten zorgtrajecten (ivm naregistratie kan actie ook bij een gesloten zorgtraject relevant zijn)
- JW, WMO en WLZ: Cliënt is vandaag in zorg (met een geldige zorgtoewijzing)
Instelbaar
- Norm signaleert vanaf: 01-01-2024 (standaard). Behandelplannen gestart vanaf deze datum worden meegenomen in de controle.
Programmeerbare norm
Er is sprake van “Behandelplan onvolledig (N2645)” als aan de volgende selectie is voldaan:
| 1) Alle definitieve behandelplannen van cliënten
|
|
| 2) Niet alle verplichte velden zijn ingevuld
|
Logica: 1 en 2