Radiotherapie – subtraject voldoet niet aan DOT-afsluitregel 2.0361.1 (N0704)

Uit normenkaderzorg.nl
Versie door Dirk Grootendorst (overleg | bijdragen) op 14 nov 2014 om 08:10 (Nieuwe pagina aangemaakt met '=== Referentienummer: N0704 === === Samenvatting === Radiotherapie – subtraject voldoet niet aan DOT-afsluitregel 2.0361.1 === Regelgeving / beleid === V...')
(wijz) ← Oudere versie | Huidige versie (wijz) | Nieuwere versie → (wijz)
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

Referentienummer: N0704

Samenvatting

Radiotherapie – subtraject voldoet niet aan DOT-afsluitregel 2.0361.1

Regelgeving / beleid

Van de algemene afsluitregels wordt afgeweken indien (zowel) een behandeling van metastaseringen of recidief wordt gestart, als er een subtraject van radiotherapie open staat. In dat geval is het moment van afsluiten van het openstaande subtraject één dag voor de start van de nieuwe behandeling, of conform de algemene regel (zie artikel 10.1) indien de behandeling later dan dit moment start. Een behandeling bevat alle bestralingen die onderdeel uitmaken van het behandelplan. Bij radiotherapie kunnen parallelle zorgtrajecten geopend worden bij:

–Combinatiebehandelingen; Voor combinatiebehandelingen van tele-, brachytherapie en/of hyperthermie wordt per soort behandeling een afzonderlijk (parallel) zorgtraject geopend.

–Uitwendige bestraling; Voor uitwendige bestraling geldt dat parallelle zorgtrajecten zijn toegestaan, voor zover er sprake is van meerdere doelgebieden die niet in één bestralingsplan te omvatten zijn. Behandeling van  twee isocentra betekent twee zorgtrajecten.

NR/CU-257 Art.10.2n

Interpretaties

Er zijn geen interpretaties keuzes gemaakt.

Programmeerbare norm

Er is sprake van  “Radiotherapie – subtraject voldoet niet aan DOT-afsluitregel 2.0361.1 (N0704)” als aan de volgende selectie is voldaan: 



1) Alle subtrajecten Radiotherapie

2) Een declarabel subtraject gesloten in 2014

3) Subtraject is niet gesloten bij een nieuwe behandeling van metastaseringen of recidief  En patiënt is niet overleden gedurende het subtraject



Logica: 1 en 2 en 3 

Berekening financiële impact

De financiële impact wordt bepaald door het subtraject (subtraject X) te sluiten op de kalenderdag voor de nieuwe behandeling van metastaseringen of recidief. De financiële impact is het verschil in waarde van het subtraject / de subtrajecten vóór en ná de simulatie.