Bevoegdheid van medewerkers die tijd registreren in de SGGZ (N9235)
Referentienummer:
Behoort tot Normenkader ValueCare
Het risico dat er sprake is van onrechtmatige activiteiten in DBC's door beroepen die geen tijd mogen schrijven conform de beroepentabel.
Samenvatting
Horizontaal Toezicht Geestelijke Gezondheidszorg
Regelgeving / beleid
| 2018 |
|---|
|
NR/REG 1803/1803a Bijlage 3 DBC-beroepentabel Beroepen waarvan de tijd niet afleidt naar de prestatie De beroepen waarvan de tijd niet afleidt naar een prestatie in de ggz schrijven sinds 2018 tijd. Deze tijd leidt echter niet af naar een prestatie. In de kostprijsberekening, die vooraf gaat aan de bepaling van de maximumtarieven, is rekening gehouden met deze beroepen. De kosten hiervan zijn verdisconteerd in de kostprijs/uur van de beroepen waarvan de tijd wél afleidt naar een prestatie. Deze beroepen konden altijd al tijdschrijven. Voor een overzicht van welke beroepen wel of niet tijd mogen schrijven die afleidt naar de prestatie, zie de DBC Beroepentabel van de NZa. Deze is in bijlage 6 van Zelfonderzoek 2018 integraal overgenomen. NR/REG 1803/1803a 13. Alleen behandelaren van wie het beroep op de openingsdatum van de DBC is opgenomen in de DBCberoepentabel, mogen op de DBC diagnostiek en behandeling registreren. 15. Als behandelaren nog bezig zijn met een vervolgopleiding, registreren zij onder het beroep van de opleiding die zij op het moment van behandelen hebben afgerond (indien dat beroep voorkomt in de DBCberoepentabel). Er mag niet geregistreerd worden op het beroep waarvoor iemand nog in opleiding is. 16. Beroepen die 24-uurscontinuïteitszorg leveren, registreren hun bestede tijd tijdens het verblijf van een patiënt niet, omdat deze tijd is verwerkt in het tarief voor verblijf. |
| 2019 |
|---|
| 2020 |
|---|
|
|
Interpretaties
Er zijn geen interpretatiekeuzes gemaakt.
Programmeerbare norm
Er is sprake van “Bevoegdheid van medewerkers die tijd registreren in de SGGZ (N9235)” als aan de volgende selectie is voldaan:
|
1) Tekst eerste blok |
|---|
|
2) Tekst tweede blok |
|
3) Tekst derde blok |
Logica: 1 en 2 en 3