Los te factureren zorgactiviteit, met onjuiste aanvrager (N0295)
Referentienummer: N0295
Behoort tot Normenkader ValueCare
Handboek DOT Controleregels
- DOT Controle Regels 2015 - D.A.99.07 Afkeuring overig Zorgproduct
- DOT Controle Regels 2014 - D.A.99.07 Afkeuring overig Zorgproduct
Ziekenhuizen Rechtmatigheid
- Ziekenhuizen Rechtmatigheid 2015 - OZP - Overig Zorgproduct
- Ziekenhuizen Rechtmatigheid 2014 - OZP - Overig Zorgproduct
- Ziekenhuizen Rechtmatigheid 2012 & 2013 - OZP - Overig Zorgproduct
Samenvatting
Een los te factureren verrichting (OZP) met een zelfstandig tarief, waarbij de aanvrager geen verwijzer uit eerste lijn is of de aanvrager is een DBC-registrerend specialisme.
Regelgeving / beleid
| 2015 |
|---|
| Een zorgtraject met subtraject ZT41 wordt door de poortspecialist geopend indien een poortspecialist, op verzoek van de eerstelijn of een specialisme werkzaam binnen dezelfde instelling voor welke de DBC-systematiek niet geldt (kaakchirurgie), een overig zorgproduct uit de subcategorie medisch specialistische behandeling en diagnostiek en prenatale screening levert aan een patiënt. Een overig zorgproduct kan niet los gedeclareerd worden als op dezelfde dag een zorg /subtraject wordt geopend voor dezelfde zorgvraag. De zorgactiviteit maakt in dat geval deel uit van het zorg/subtraject met ZT11.
Toelichting Indien een poortspecialist in de rol van ondersteuner op verzoek van een specialisme van de eigen instelling een zorgactiviteit levert welke op het overzicht overige zorgproducten voorkomt, dan zijn de zorgactiviteiten enkel onderdeel van het zorgprofiel van het aanvragend specialisme en is er geen sprake van een overige zorgproduct. De zorgactiviteiten dienen bij het zorgtraject van de aanvragende specialist te worden vastgelegd. 2015: NR/CU-260 art. 8.5 |
| 2016 |
|---|
|
2016: NR/CU-266 art. 8.5 |
| 2017 |
|---|
|
2017: |
Interpretaties
Er zijn geen interpretaties keuzes gemaakt.
Programmeerbare norm
Er is sprake van “Los te factureren zorgactiviteit, met onjuiste aanvrager (N0295)” als aan de volgende selectie is voldaan:
Berekening financiële impact
De zorgactiviteit wordt verwijderd. Zie Berekening financiële impact - Waarde zorgactiviteit