Jeugd: DBC zonder hoofdbehandelaar - vanaf 2015 (N1942)

Uit normenkaderzorg.nl
Versie door Bas.stadhouders (overleg | bijdragen) op 4 mei 2015 om 11:59 (Nieuwe pagina aangemaakt met '=== Referentienummer: [https://www.normenkaderzorg.nl/N1869 <span dir="auto">N1869</span>] === === Samenvatting === DBC's zonder hoofdbehandelaar mogen niet...')
(wijz) ← Oudere versie | Huidige versie (wijz) | Nieuwere versie → (wijz)
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

Referentienummer: N1869

Samenvatting

DBC's zonder hoofdbehandelaar mogen niet gedeclareerd worden.

Wet- en regelgeving

2013 & 2014 & 2015

De hoofdbehandelaar is verantwoordelijk voor de vastlegging van de daadwerkelijk verleende zorg in de door de NZa vastgestelde activiteiten. Daarnaast is de hoofdbehandelaar verantwoordelijk voor de juistheid van het gehele DBC-traject.

NADERE REGEL NR/CU-554 (p.5)

Elke factuur dient in ieder geval de AGB-code en het beroep van de hoofdbehandelaar te bevatten. Indien de hoofdbehandelaar in de fase van behandeling een andere hoofdbehandelaar is dan in de fase van de diagnose, dan moet ook de AGB-code van de tweede hoofdbehandelaar en diens beroep op de factuur vermeld worden.

NADERE REGEL NR/CU-554 (p.18)

Interpretaties

Een DBC is een Jeugd DBC als de client op de openingsdatum van de DBC jonger is dan achttien jaar.

Programmeerbare norm

Er is sprake van “Jeugd: DBC zonder hoofdbehandelaar - vanaf 2015 (N1942)” als aan de volgende selectie is voldaan: 


1) Alle Jeugd DBC's


2) DBC's geopend vanaf 2015


3) Er is geen hoofdbehandelaar aan de DBC gekoppeld


Logica: 1 en 2 en 3 

Berekening financiële impact

De financiële impact is de totale waarde van gefactureerde DBC’s, bestaande uit de productgroep i.c.m. mogelijke verblijfsdagen en verrichtingen, die door de zorgverzekeraar zijn uitbetaald.