Dagbesteding geregistreerd terwijl cliënt afwezig was (N1063)
Referentienummer: N1063
Referentienummer controleplan zorgverzekeraars: 25
Samenvatting
Wanneer er DBC's geregistreerd zijn voor dagbesteding terwijl cliënt afwezig was mogen deze niet worden gedeclareerd.
Regelgeving / beleid
Een aantal regels (bron: Spelregels DBC-registratie GGZ versie RGA13a paragraaf 4.2.1):
- Dagbesteding moet geregistreerd worden in uren. Per uur dagbesteding wordt er 6 minuten tijd geschreven op de DBC.
- Er kan alleen dagbesteding geregistreerd worden als de patiënt ook daadwerkelijk aanwezig is.
- Dagbesteding mag tegelijkertijd geregistreerd worden met verblijfsdagen met overnachting.
- Dagbesteding mag niet geregistreerd worden met verblijf zonder overnachting.
- Tijdens dagbesteding kan de behandelaar géén directe patiëntgebonden behandelactiviteiten registreren. Tijdens de uren dagbesteding worden patiënten namelijk niet behandeld of verpleegd.
Interpretaties
Er zijn geen interpretaties keuzes gemaakt.
Controle vorm
Data-analyse en dossiercontrole.
Controle stappen
1) Selecteer DBC's waar dagbesteding is geregistreerd
2) Stel door middel van dossiercontrole vast dat de registratie van de dagbesteding heeft plaats gevonden terwijl de client afwezig was. Indien er meer dan 25 cliënten uit de analyse naar voren komen kan een steekproef worden uitgevoerd.
Programmeerbare norm
Er is sprake van “Dagbesteding geregistreerd terwijl cliënt afwezig was (N1063)” als aan de volgende selectie is voldaan:
|
1) DBC's geopend in 2013 |
|---|
| |
|
2) DBC's waar dagbesteding is geregistreerd |
| |
|
3) Op basis van het dossier is vastgesteld dat de dagbesteding geregistreerd is terwijl de client afwezig was |
Logica: 1 en 2 en 3
Berekening financiële impact
De financiële impact is de totale waarde van de foutief geregistreerde dagbesteding.