Dagverpleging niet gepland (N0315)
Referentienummer: N0315
Samenvatting
Een dagverpleging dient geplande zorg te zijn.
Regelgeving / beleid
Een dagverpleging (190035, 190055, 190030 en 190090) is een aantal uren durende vorm van verpleging in een ziekenhuis op een voor dagverpleging ingerichte afdeling, in het algemeen voorzienbaar [Onder ‘in het algemeen voorzienbaar’ wordt verstaan: dagbehandeling bij electieve zorg (vooraf ingepland) en noodzakelijk in verband met het op dezelfde dag plaatsvinden van een onderzoek of behandeling door een medisch specialist [Maximaal één dagverpleging per specialisme per kalenderdag. Een dagverpleging mag niet tijdens een klinische opname worden geregistreerd]
(BR/CU-2130, artikel 12.4).
Interpretaties
De volgende interpretatiekeuzes zijn gemaakt:
1. In het ZIS wordt niet goed vastgelegd op welk moment een dagverpleging wordt ingepland, hierdoor is dus ook niet vast te stellen of inplanning minimaal een dag van tevoren heeft plaatsgevonden op basis van de registratie. Om te bepalen of een dagverpleging vooraf was gepland of niet, kijkt het ziekenhuis naar het volgende:
- Als een dagverpleging plaatsvindt op de kalenderdag waarop een regulier subtraject wordt geopend voor hetzelfde specialisme, en de dagverpleging het kenmerk “spoed” heeft gekregen, gaat het ziekenhuis er vanuit dat de dagverpleging niet vooraf was ingepland. De patiënt is immers nog niet eerder voor de betreffende zorgvraag in de instelling geweest.
- Indien de inschrijfdatum ligt voor de opname datum, gaat het ziekenhuis ervan uit dat er geen sprake is van een spoedopname.
- Als een dagverpleging is gestart na een bezoek van de patiënt aan de SEH-afdeling of verloskamer op dezelfde kalenderdag voor hetzelfde specialisme, gaat het ziekenhuis er vanuit dat de dagverpleging niet vooraf was ingepland.
Programmeerbare norm
Er is sprake van “Dagverpleging niet gepland (N0315)” als aan de volgende selectie is voldaan:
|
1) Alle dagverpleging (zorgprofielklasse 2 met uitzondering van 190091) |
|---|
| ⇓ |
|---|
|
2) Zorgactiviteit uitgevoerd in 2014 of zorgactiviteit uitgevoerd in 2013 die gekoppeld is aan een Subtraject dat openstaat of gesloten is in 2014 |
|---|
| ⇓ |
⇓ |
|---|
| 3) De dagverpleging heeft plaatsgevonden op de eerste dag van het reguliere subtraject waaraan het is gekoppeld Ende dagverpleging heeft het kenmerk spoed Ende inschrijfdatum ligt nietvoor de opnamedatum |
4) De dagverpleging is gestart ná een bezoek aan de SEH-afdeling of verloskamer voor hetzelfde specialisme op dezelfde kalenderdag en zowel het consult als de dagverpleging zijn gekoppeld aan hetzelfde subtraject |
|---|
Logica: 1 en 2 en 3
Berekening financiële impact
De financiële impact wordt bepaald door de onterechte dagverpleging te verwijderen uit de te grouperen zorgactiviteiten behorend bij het subtraject. De financiële impact is het verschil in waarde van het subtraject vóór en ná het verwijderen van de dagverpleging.