ICC direct gevolgd door reguliere zorg (N0335)

Uit normenkaderzorg.nl
Versie door Mstipdonk (overleg | bijdragen) op 23 mrt 2015 om 15:16 (Nieuwe pagina aangemaakt met '=== Referentienummer: N0335 === === Samenvatting === Het is niet toegestaan om voor hetzelfde specialisme direct aansluitend op zorgtype 13 (ICC) een zorgtyp...')
(wijz) ← Oudere versie | Huidige versie (wijz) | Nieuwere versie → (wijz)
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

Referentienummer: N0335

Samenvatting

Het is niet toegestaan om voor hetzelfde specialisme direct aansluitend op zorgtype 13 (ICC) een zorgtype 11 (regulier) vast te leggen. 

Regelgeving / beleid

Wanneer na een ICC de behandeling van de patiënt wordt overgenomen of resulteert in een medebehandeling, mag geen ICC-subtraject worden geopend. Het zorgtype van het subtraject moet dan worden omgezet van zorgtype 13 (ICC) naar zorgtype 11 (regulier) en de ICC-diagnosecode naar de diagnosecode die hoort bij de te behandelen zorgvraag.

2015: NR/CU-260 art. 8.4

2014: NR/CU-257 art. 8.2

2013: NR/CU-228 art. 6.2

Interpretaties

Er zijn geen interpretaties keuzes gemaakt.

Programmeerbare norm

Er is sprake van  “ICC direct gevolgd door reguliere zorg (N0335)” als aan de volgende selectie is voldaan: 


1) Alle ICC subtrajecten (zorgtype 13)

 

2) Een declarabel subtraject geopend of gesloten in controlejaar

 

3) Direct aansluitend op het ICC subtraject is een regulier subtraject geopend voor hetzelfde patiëntnummer en hetzelfde specialisme



Logica: 1 en 2 en 3 

Berekening financiële impact

Het ICC subtraject is onterecht. Zie Berekening financiële impact - Verschil waarde subtrajecten na verwijderen subtraject en overhevelen verrichtingen