Consult uitgevoerd op de SEH gekoppeld aan een subtraject met een begindatum anders dan de verrichtingsdatum (N4375)
Referentienummer: N4375
Behoort tot Normenkader ValueCare
Ziekenhuizen Volledigheid
Samenvatting
Deze norm signaleert acties wanneer er zorgactiviteiten poliklinisch consult zijn geregistreerd op de SEH, die niet gekoppeld zijn aan een subtraject met een begindatum ongelijk aan de verrichtingsdatum van het consult. Er is namelijk dan een kans dat deze verrichting verkeerd gekoppeld is, omdat het op de SEH vaak om een nieuwe zorgvraag gaat.
Regelgeving / beleid
Tekst Regelgeving / Beleid
| 2023 |
|---|
| Polikliniekbezoek (190007, 190008, 190013 en 190060) Bij een 'eerste polikliniekbezoek' (190007 en 190060) en bij een 'herhaal-polikliniekbezoek' (190008 en 190013) is sprake van:
verpleeghuis, thuissituatie) tussen zorgverzekeraar en zorgaanbieder overeengekomen wordt. De volgende zorgactiviteiten worden niet aangemerkt als een polikliniekbezoek:
huisarts); Een polikliniekbezoek is één bezoek, ongeacht de tijdsduur van het bezoek en ongeacht de inhoud van het bezoek. Bij meerdere polikliniekbezoeken op één kalenderdag dient er sprake te zijn van afzonderlijke (niet aansluitende) polikliniekbezoeken. Als er meerdere zorgvragen tijdens één polikliniekbezoek worden besproken, wordt slechts één polikliniekbezoek vastgelegd. Op het moment dat voor meerdere zorgvragen meerdere beroepsbeoefenaren vanuit verschillende specialismen hoofdbehandelaar zijn en tegelijkertijd een polikliniekbezoek hebben met de patiënt, dan is het toegestaan om voor deze verschillende beroepsbeoefenaren een polikliniekbezoek te registreren. Een polikliniekbezoek wordt niet tijdens een dagverpleging, langdurige observatie zonder overnachting, verpleegdag of klinische zorgdag in de thuissituatie (klinische opname) geregistreerd, tenzij sprake is van een herhaal-polikliniekbezoek (190013) voor een ander specialisme tijdens een niet geplande klinische opname, dat vóór de opname al is ingepland. 2023: NR/REG-2306a 24 lid 1 Spoedeisende hulp contact op de SEH-afdeling (190015) 2023: NR/REG-2306a 24 lid 17 |
Interpretaties
De volgende interpretatiekeuzes zijn gemaakt:
- Middels een ziekenhuisspecifieke parameter kan aangegeven worden welke afdelingen SEH betreffen. (N4375_SEH_AFDELINGEN)
Programmeerbare norm
Er is sprake van “Consult uitgevoerd op de SEH gekoppeld aan een subtraject met een begindatum anders dan de verrichtingsdatum (N4375)” als aan de volgende selectie is voldaan:
Logica: 1 en 2 en 3
Te nemen actie
Controleer of er sprake is van een nieuwe zorgvraag. Indien dit het geval is kan er een nieuw subtraject geregistreerd worden waaraan het consult gekoppeld kan worden
Berekening financiële impact
De impact wordt bepaald door de best passende DBC gekozen op basis van specialisme en datum te simuleren met het toegevoegde consult.