Kaakchirurgie - Patiënt op de polikliniek geweest, geen zorgactiviteit met uitvoerend specialisme kaakchirurgie vastgelegd (N4280)
Referentienummer: N4280
Behoort tot Normenkader ValueCare
Samenvatting
Zorgactiviteiten beginnend met 23 zijn activiteiten die door de kaakchirurgen worden gebruikt. Indien een ander specialisme deze code heeft geregistreerd, betekent dit dat er een 03** zorgactiviteit niet is vastgelegd, waardoor DBC's/subtrajecten anders afgeleid (kunnen) worden.
Regelgeving / beleid
Onderdeel bb: Tandarts-specialisten voor mondziekten en kaakchirurgie kunnen ook een poortfunctie hebben, maar declareren alleen overige zorgproducten
(NR/REG-1732 Toelichting Artikel 3)
Een zorgtraject met subtraject ZT41 wordt door een beroepsbeoefenaar die de poortfunctie uitvoert geopend indien deze, op verzoek van de eerste lijn of een specialisme werkzaam binnen dezelfde instelling voor welke de dbc-systematiek niet geldt (kaakchirurgie), een overig zorgproduct uit de subcategorie medischspecialistische behandeling en diagnostiek levert aan een patiënt.
(NR/REG-1732 Artikel 9.1)
Kaakchirurgische verrichtingen (230000 t/m 239962)
a. In de verrichtingen zoals vermeld in productgroep 3 t/m 8 zijn begrepen de controlebezoeken, voor zover deze binnen 30 dagen na de ingreep plaatsvinden.
(NR/REG-1732 Artikel 29.4)
Interpretaties
Specialisme Kaakchirurgie kan middels een ziekenhuis-specifieke parameter ingesteld worden.
Programmeerbare norm
Er is sprake van “Kaakchirurgie - Patiënt op de polikliniek geweest, geen zorgactiviteit met uitvoerend specialisme kaakchirurgie vastgelegd (N4280)” als aan de volgende selectie is voldaan:
|
1) Alle polikliniek afspraakcodes van uitvoerend specialisme KAA (lijst aan te leveren door het ziekenhuis) |
|---|
|
2) Er is geen zorgactiviteit op dezelfde kalenderdag vastgelegd startend met 23* |
Logica: 1 en 2