Onterecht vastleggen van nazorg cochleaire implantaten (N0199)

Uit normenkaderzorg.nl
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

Referentienummer: N0199

Samenvatting

Onterecht vastleggen van de verrichting nazorg cochleaire implantaten (031904 en 031906).

Regelgeving / beleid

Een zorgactiviteit ‘cochleaire implantaten nazorg volwassenen’ (031904) en ‘cochleaire implantaten nazorg kinderen’ (031906) mag uitsluitend door één zorgaanbieder eenmaal per jaar worden geregistreerd op de dag van een herhaal-polikliniekbezoek.

BR/CU-2130, artikel 12.13

Interpretaties

 

De volgende interpretatiekeuzes zijn gemaakt:

1.In het Controleplan versie 1.1. staat vermeld dat de verrichtingen nazorg cochleaire implantaten geregistreerd wordt door de hoofbehandelaar. De hoofdbehandelaar is een medisch specialist of arts assistent die het subtraject heeft geopend. De nazorg mag ook worden uitgevoerd door een specialist of arts assistent met hetzelfde specialisme als de hoofdbehandelaar.

2.Er wordt voor 2013 niet gekeken naar herhaal polikliniek bezoeken, omdat de regelgeving pas per 2014 voorschrijft dat deze zorgactiviteit tijdens een herhaal polikliniek bezoek uitgevoerd dient te worden. Staat niet vermeld in beleidsregel BR/CU-2104.

3.Eenmaal per jaar is geïnterpreteerd als: Er is maximaal 1 zorgactiviteit (031904 en 031906) gekoppeld aan het betreffende vervolg subtraject. 

Programmeerbare norm

Er is sprake van  “Onterecht vastleggen van nazorg cochleaire implantaten (N0199)” als aan de volgende selectie is voldaan: 


1) Zorgactiviteiten met code 031904 (volwassene) of 031906 (kinderen)


2) Zorgactiviteit uitgevoerd in 2014 of zorgactiviteit uitgevoerd in 2013 die gekoppeld is aan een subtraject dat openstaat of gesloten is in 2014

<span style="font-size: xx-large;"<span style="font-size: xx-large;" <span style="font-size: xx-large;"<span style="font-size: xx-large;"
<span style="font-size: xx-large;"<span style="font-size: xx-large;"

3) De zorgactiviteit is niet uitgevoerd door een Medisch Specialist met het zelfde specialisme als de hoofdbehandelaar

4) Er zijn meerdere zorgactiviteiten (031904 en 031906) gekoppeld aan het betreffende vervolg subtraject
                       

5) Zorgactiviteit  geregistreerd in 2014 is niet uitgevoerd tijdens een herhaal polikliniek bezoek                

Logica: 1 en 2 en (3 of 4 of 5) 

Berekening financiële impact

De financiële impact wordt bepaald door de onterechte zorgactiviteiten met betrekking tot nazorg cochleaire implantaten (031904 en 031906) te verwijderen uit de te grouperen zorgactiviteiten behorend bij het subtraject. De financiële impact is het verschil in waarde van het subtraject vóór en ná het verwijderen van de onterechte zorgactiviteiten.