Parallelle zorgactiviteiten toeslag thuisbehandeling enkelvoudige ergotherapie (N0942)

Uit normenkaderzorg.nl
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

Referentienummer: N0942

Samenvatting

Het parallel declareren van meerdere zorgactiviteiten toeslag thuisbehandeling enkelvoudige ergotherapie is niet toegestaan.

Regelgeving / beleid

Enkelvoudige ergotherapie (193012)

Enkelvoudige ergotherapeutische hulp omvat de hulp door een ergotherapeut, verbonden aan een revalidatiecentrum, verpleeghuis, algemeen ziekenhuis, categoraal instelling, universitair medisch centrum of thuiszorgorganisatie, bij de verzekerde thuis of in de behandelruimte van genoemde instellingen. Hieronder valt niet de behandeling en/of verpleging van een patiënt in het kader van een indicatie voor medisch-specialistische hulp, (geriatrische) revalidatiebehandeling of verpleeghuiszorg. Het tarief geldt per vijftien minuten behandeltijd en de totale behandeltijd wordt daarom rekenkundig afgerond op eenheden tijdsduur van vijftien minuten. Indien op één dag meer behandelingen per patiënt plaatsvinden worden de behandeltijden opgeteld alvorens deze afronding wordt toegepast.

Toeslag thuisbehandeling enkelvoudige ergotherapie (193013)

Een toeslag voor de behandeling van een patiënt aan huis, per bezoek (maximaal eenmaal) per dag, ongeacht de duur van de behandeling.

BR/CU- 2134 Artikel 16.1.2

Zie ook: Handboek DOT controleregels d.d. 24 januari 2014, D.P.A.99.55

Interpretaties

Er zijn geen interpretaties keuzes gemaakt.

Programmeerbare norm

Er is sprake van  “Parallelle zorgactiviteiten toeslag thuisbehandeling enkelvoudige ergotherapie (N0942)” als aan de volgende selectie is voldaan: 

1) Alle zorgactiviteiten ”Toeslag thuisbehandeling enkelvoudige ergotherapie” (193013)


2) Zorgactiviteit uitgevoerd in controlejaar of gekoppeld aan een subtraject dat openstond bij start controlejaar


3) De combinatie van patientnummer en verrichtingsdatum komt meer dan 1x voor in de dataset
Logica: 1 en 2 en 3 

Berekening financiële impact

De financiële impact is de waarde van het subtraject Toeslag thuisbehandeling enkelvoudige ergotherapie.