Verpleegdag met op zelfde kalenderdag een afwezigheidsdag (N0533)

Uit normenkaderzorg.nl
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

Referentienummer: N0533

Samenvatting

De dag voorafgaand aan de nacht waarin de patiënt niet in het ziekenhuis verblijft, mag niet als verpleegdag maar moet als afwezigheidsdag zijn geregistreerd.

Regelgeving / beleid

Afwezigheidsdag (190034, 194809). De dag, niet zijnde de ontslagdag, voorafgaand aan de nacht waarin de patiënt niet in het ziekenhuis/verpleeghuis verblijft, wordt niet als verpleegdag maar als afwezigheidsdag aangemerkt. Het betreft een - veelal geplande - afwezigheid van ten hoogste drie dagen waarbij iedere kalenderdag waarop de patiënt niet in het ziekenhuis / verpleeghuis verblijft, geregistreerd wordt als zijnde afwezigheidsdag. Het is niet toegestaan om voor één kalenderdag zowel een afwezigheidsdag als een verpleegdag te registreren.

(BR/CU-2130 art. 12.10).

Interpretaties

Er zijn geen interpretaties keuzes gemaakt.

Programmeerbare norm

Er is sprake van  “Verpleegdag met op zelfde kalenderdag een afwezigheidsdag (N0533)” als aan de volgende selectie is voldaan: 



1) Alle verpleegdagen (ZPK 3)

2) Zorgactiviteit uitgevoerd in 2014 of zorgactiviteit uitgevoerd in 2013 die gekoppeld is aan een Subtraject dat openstaat of gesloten is in 2014

3) Op dezelfde kalenderdag is voor hetzelfde patiëntnummer een afwezigheidsdag (190034 of 194809) geregistreerd



Logica: 1 en 2 en 3 

Berekening financiële impact

De financiële impact wordt bepaald door de onterechte verpleegdag te verwijderen uit de te grouperen zorgactiviteiten behorend bij het subtraject. De financiële impact is het verschil in waarde van het subtraject vóór en ná het verwijderen van de verpleegdag.