Parallelliteit afwezigheidsdag bij Geriatrische Revalidatiezorg (GRZ) (N0929)

Uit normenkaderzorg.nl
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

Referentienummer: N0929

Behoort tot Normenkader

Handboek DOT Controleregels

  1. Handboek DOT Controleregels 2015 - D.P.A.99.105 OZP gezonde zuigeling parallel declareren aan klinisch ZP Kindergeneeskunde


Ziekenhuizen Rechtmatigheid

  1. Ziekenhuizen Rechtmatigheid 2017

Samenvatting

Een zorgactiviteit afwezigheidsdag Geriatrische Revalidatiezorg (GRZ) mag niet parallel gedeclareerd worden in combinatie met een zorgactiviteit verpleegdag GRZ. Indien dit wel het geval is, wordt het zorgproduct met zorgactiviteit afwezigheidsdag GRZ afgewezen.

Regelgeving / beleid

De kalenderdag volgend op de nacht waarin de patiënt niet in het ziekenhuis/verpleeghuis verblijft wordt aangemerkt als afwezigheidsdag, indien geen sprake is van definitief ontslag. Het betreft een geplande afwezigheid van ten hoogste drie dagen, waarbij iedere kalenderdag waarop de patiënt niet in het ziekenhuis/verpleeghuis verblijft geregistreerd wordt als zijnde afwezigheidsdag. Het is niet toegestaan om voor één kalenderdag zowel een afwezigheidsdag als een verpleegdag te registreren.

NR/REG-1732, Artikel 24 lid 15

Interpretaties

Er zijn geen interpretaties keuzes gemaakt.

Programmeerbare norm

Er is sprake van  “Parallelliteit afwezigheidsdag bij Geriatrische Revalidatiezorg (GRZ) (N0929)” als aan de volgende selectie is voldaan: 


1) Alle verblijven gezonde zuigeling (190033)


2) Zorgactiviteit uitgevoerd in controlejaar of gekoppeld aan een subtraject dat openstond bij start controlejaar


3) En voor hetzelfde patiëntnummer een verpleegdag (ZPK 3) of IC dag (ZPK 19) of ZA 231902 of ZA 194804 voor specialisme kindergeneeskunde geregistreerd




Logica: 1 en 2 en 3 

Berekening financiële impact

De zorgactiviteit wordt verwijderd. Zie Berekening financiële impact - Waarde add-on/OZP