Openingsdatum subtraject niet correct (N0818): verschil tussen versies

Uit normenkaderzorg.nl
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Cwillemsen (overleg | bijdragen)
Geen bewerkingssamenvatting
Geen bewerkingssamenvatting
Regel 63: Regel 63:
=== Berekening financiële impact ===
=== Berekening financiële impact ===


De openingsdatum wordt gelijkgesteld aan de dag dat de eerste zorgactiviteit van het subtraject is uitgevoerd. De sluitingsdatum wordt met hetzelfde aantal dagen vooruitgeschoven. Indien er een opvolgend subtraject bestaat binnen het zorgtraject dan worden de zorgactiviteiten die vallen binnen de verlening van het eerste traject overgeheveld van het opvolgend traject naar het eerste traject. Beide trajecten worden opnieuw gegrouperd. Het verschil van de financiële waarde van de nieuwe situatie en de oude situatie is de financiële impact. 
Zie [[Berekening_financiële_impact#Verschil_waarde_subtrajecten_bij_wijziging_open-_en/of_sluitdata|Berekening financiële impact - Verschil waarde subtrajecten bij wijziging open- en/of sluitdata]]

Versie van 24 feb 2015 13:52

Referentienummer: N0818

Behoort tot Normenkader

  1. Ziekenhuizen Rechtmatigheid 2015 - Subtrajecten – Openen en sluiten
  2. Ziekenhuizen Rechtmatigheid 2014 - Subtrajecten – Openen en sluiten
  3. Ziekenhuizen Rechtmatigheid 2012 & 2013 - Subtrajecten – Openen en sluiten

Samenvatting

Een subtraject moet geopend worden bij het eerste patiënt contact. Dit moet door, of uit naam van de specialist (hoofdbehandelaar worden gedaan) conform de registratieregels van DBC-Onderhoud. 

Regelgeving / beleid

Een zorgtraject moet geopend worden volgens de geldende regels door een poortspecialist. De poortfunctie kan door een poortspecialist (zie BR/CU-2111 7.24), een medisch specialist van een ondersteunend specialisme, klinisch fysicus audioloog of een specialist ouderengeneeskunde worden uitgevoerd indien de NZa voor dat specialisme of dat type van zorg een typeringslijst heeft vastgesteld. Dit geldt voor: radiologie (0362), anesthesiologie (0389), klinische genetica (0390), audiologie (1900) en geriatrische revalidatiezorg (8418).

De zorgverlener die de poortfunctie uitvoert is verantwoordelijk voor een juiste typering van een zorgtraject/subtraject bij de geleverde zorg.

Wanneer een patiënt van buiten de instelling (extern) of vanuit de eigen instelling (intern) bij een poortspecialisme (ook op de SEH) met een reguliere of spoedeisende zorgvraag komt waar nog geen zorgtraject voor is geopend, wordt een zorgtraject met subtraject ZT11 geopend. Ook bij overname van een nog niet bekende patiënt uit een andere instelling begint het zorgtraject met een subtraject met ZT11. Hiervoor is gekozen omdat voor een nieuwe patiënt in de regel meer inzet geleverd wordt dan voor een bekende patiënt. Ook al is er sprake van voortzetting van een elders ingezette behandeling.

BR/CU-2111 - artikel 7.24, 7.25, 10.4; NR/CU-240 - artikel 6.1, 6.2, 6.6, 7, 15.12; Boetebesluit Antonius: neurologie-KNF-artsen; DBC-Onderhoud - Registratieregels V20131114

Interpretaties

De volgende interpretatiekeuzes zijn gemaakt:

1. We signaleren een subtraject niet als foutief te vroeg geopend als aan één van de volgende voorwaarden wordt voldaan:

  • Er geen zorgactiviteiten hebben plaatsgevonden na het sluiten van het subtraject. Dit omdat eerder openen dan geen financiële impact heeft.
  • Als zorgactiviteiten geregistreerd zijn die ervoor zorgen dat een subtraject op basis van de aanwezigheid van deze zorgactiviteiten sluit, zoals verpleegdagen (zpk 3/19) (sluiten 42 dagen na ontslag), operatieve zorgactiviteiten (sluiten 42 dagen na laatste operatieve zorgactiviteit), oncologie (sluiten bij nieuwe toediening / andere behandelvorm), etc.

2. Specialisme Cardiologie heeft andere afsluitregels dan de andere specialismen en voor Cardiologie is het toegestaan om subtrajecten te openen, ongeacht of er een zorgactiviteit aanwezig is. Daarom is specialisme Cardiologie uitgesloten op voorwaarde 4 van deze analyse.

Programmeerbare norm

Er is sprake van  “Openingsdatum subtraject niet correct (N0818)” als aan de volgende selectie is voldaan: 

1) Alle Subtrajecten ZT11

                                                                       

2) Een declarabel subtraject geopend of gesloten in controlejaar
      

3) Op de openingsdatum van het subtraject heeft er geen zorgactiviteit bij dezelfde patiënt plaatsgevonden En er zijn geen zorgactiviteiten gekoppeld aan het subtraject die de sluitdatum bepalen En het specialisme is niet Cardiologie En er hebben na de sluitingsdatum van het subtraject zorgactiviteiten plaatsgevonden, die indien het subtraject op de dag van de eerste zorgactiviteit geopend was, tot het subtraject hadden behoord

4) Op de openingsdatum van het subtraject heeft er geen zorgactiviteit bij dezelfde patiënt plaatsgevonden En er zijn geen zorgactiviteiten gekoppeld aan het subtraject die de sluitdatum bepalen En het specialisme is niet Cardiologie En het subtraject is nog niet gesloten

 Logica: 1 en 2 en (3 of 4)

Berekening financiële impact

Zie Berekening financiële impact - Verschil waarde subtrajecten bij wijziging open- en/of sluitdata