Passende zorg: verschil tussen versies
| Regel 45: | Regel 45: | ||
|- | |- | ||
|MDL | |MDL | ||
| | |Zorgnetwerk ValueCare | ||
|[[Volg het surveillancebeleid bij IBD-patiënten (N7300)]] | |[[Volg het surveillancebeleid bij IBD-patiënten (N7300)]] | ||
|[[Percentage colonoscopie bij colitis ulcerosa]] | |[[Percentage colonoscopie bij colitis ulcerosa]] | ||
| Regel 57: | Regel 57: | ||
|ZZ-PoB-012 | |ZZ-PoB-012 | ||
| rowspan="3" |[[Verricht geen onnodige diagnostiek bij patienten met stabiele angina pectoris (N7140)]] | | rowspan="3" |[[Verricht geen onnodige diagnostiek bij patienten met stabiele angina pectoris (N7140)]] | ||
|[[Percentage | | rowspan="2" |[[Percentage diagnostiek op indicatie angina pectoris]] | ||
|- | |- | ||
|Cardiologie | |Cardiologie | ||
|ZZ-PoB-013 | |ZZ-PoB-013 | ||
|- | |- | ||
|Cardiologie | |Cardiologie | ||
|ZZ-PoB-016 | |ZZ-PoB-016 | ||
| | |[[Percentage onnodige diagnostiek bij angina pectoris]] | ||
|- | |- | ||
|Orthopedie | |Orthopedie | ||
| | |VK-ORT-005 | ||
|[[Verricht geen subacromiale decompressies bij jonge patiënten met een pijnlijke schouder, behalve in het geval van een pees- of spierscheuring (N7210)]] | |[[Verricht geen subacromiale decompressies bij jonge patiënten met een pijnlijke schouder, behalve in het geval van een pees- of spierscheuring (N7210)]] | ||
|Percentage subacromiale decompressies bij jonge patiënten | |Percentage subacromiale decompressies bij jonge patiënten | ||
| Regel 76: | Regel 75: | ||
|[[Verricht geen botscan bij prostaatkanker als de kans op uitzaaiingen klein is (N7150)]] | |[[Verricht geen botscan bij prostaatkanker als de kans op uitzaaiingen klein is (N7150)]] | ||
|[[Percentage zorgtrajecten met botscan bij prostaatcarcinoom]] | |[[Percentage zorgtrajecten met botscan bij prostaatcarcinoom]] | ||
|- | |||
|Osteopathie | |||
|ZZ-OST-002 | |||
|''Norm in ontwikkeling'' | |||
|Percentage dexametrie bij fractuur | |||
|} | |} | ||
''Er wordt momenteel veel ontwikkeld op dit thema, we doen ons best om deze pagina zo up-to date mogelijk te houden.'' | ''Er wordt momenteel veel ontwikkeld op dit thema, we doen ons best om deze pagina zo up-to date mogelijk te houden.'' | ||
<p style="text-align: center">{{VALUECARE}}</p> | <p style="text-align: center">{{VALUECARE}}</p> | ||
Versie van 8 mrt 2023 15:06
Introductie
ValueCare ondersteunt medisch specialisten met het leveren van zorg binnen de richtlijnen. Dit doen we met meldingen en stuurinformatie, zodat medisch specialisten aantoonbaar 100% bewuste keuzes maken.
Meldingen
Medisch specialisten ontvangen op verzoek meldingen van geplande zorg die buiten de richtlijnen valt of niet geplande zorg die verwacht wordt binnen de richtlijnen. U kunt die geplande zorg beoordelen, met aantekening alsnog door laten gaan, of besluiten af te zeggen, zorg in te plannen of met aantekening bewust niet in te plannen. Zo heeft u dus aantoonbaar 100% een bewuste keuze gemaakt.
Voor de meldingen screent ValueCare automatisch elke nacht de geplande zorg, zoals agenda-afspraken in de toekomst – en bepaalt via geprogrammeerde controles of de geplande zorg aan de richtlijnen voldoet. Valt de zorg buiten de richtlijnen, dan krijgt de betreffende medisch specialist hier de volgende ochtend melding van.
Stuurinformatie
Voor een beeld op trend en sturing op vakgroep niveau is per passende zorg richtlijn, deze komt vanuit het ValueCare Zorgnetwerk of uit de ZEGG-agenda. Vanuit ValueCare maken we het mogelijk om deze richtlijn te monitoren door de tijd, wanneer is er nu bepaalde zorg wel toegepast in situaties en wanneer vaak niet. Ook geven wij gedetailleerde informatie op dbc diagnose, specialist niveau. De richtlijnen zijn standaard beschikbaar in de bibliotheek en op aanvraag op de Stuurmodel Startpagina.
ZEGG
Een deel van de onderstaande signaleringen zullen ook overeenkomen met de richtlijnen in de huidige implementatie agenda van de ZEGG, zoals te zien in onderstaande tabel en in de richtlijn omschrijving. Op aanvraag kunnen deze richtlijnen worden opgenomen in het Stuurmodel Medisch Specialisten voor de betreffende vakgroep.
Te zien in de tabel is de set beschikbare richtlijnen en richtlijnen in ontwikkeling. Ook is te zien waar deze vandaan komt, het ValueCare Zorgnetwerk of overgenomen uit de ZEGG-implementatieagenda. In de tabel is te zien of een richtlijn werkt met een actieve Passende zorg Melding op geplande zorg, of dat het alleen mogelijk is om deze te monitoren in het verleden middels een stuurpunt. Bij ValueCare maken we gebruik van de term ‘Stuurinformatie’ en ‘Stuurpunten’, binnen ZEGG staat dit principe bekend als spiegel informatie.
Meer richtlijnen worden geactiveerd en ontwikkeld in samenwerking met artsen uit ons netwerk, hierbij een selectie van richtlijnen en stuurpunten die wij beschikbaar hebben.
Er wordt momenteel veel ontwikkeld op dit thema, we doen ons best om deze pagina zo up-to date mogelijk te houden.