Onderlinge dienstverlening gekoppeld aan subtraject (N0496): verschil tussen versies

Uit normenkaderzorg.nl
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Geen bewerkingssamenvatting
Geen bewerkingssamenvatting
Regel 70: Regel 70:
=== Berekening financiële impact ===
=== Berekening financiële impact ===


De financiële impact wordt als volgt bepaald:
De verrichting wordt verwijderd. Zie [[Berekening_financiële_impact#Verschil_in_waarde_subtrajecten_na_verwijderen_onterechte_verrichting|Berekening financiële impact - Verschil in waarde subtrajecten na verwijderen onterechte verrichting]]
 
*In geval van het declareren van een zorgactiviteit als onderlinge dienstverlening waar de zorgactiviteit tegelijkertijd aan een een subtraject gekoppeld is, wordt deze zorgactiviteit uit het subtraject verwijderd. De financiële impact is het verschil van de waarde van het nieuwe subtraject minus het oude subtraject.

Versie van 22 feb 2015 19:23

Referentienummer: N0496

Behoort tot Normenkader

  1. Ziekenhuizen Rechtmatigheid 2015 - Onderlinge dienstverlening
  2. Ziekenhuizen Rechtmatigheid 2014 - Onderlinge dienstverlening
  3. Ziekenhuizen Rechtmatigheid 2012 & 2013 - Onderlinge dienstverlening

Samenvatting

Onderlinge dienstverlening mag niet gekoppeld worden aan een subtraject.

Regelgeving / beleid

Onderlinge dienstverlening is het onderling afspraken maken en verrekenen van diensten tussen zorgaanbieders. Er is sprake van onderlinge dienstverlening indien geen sprake is van een eigen patiënt volgens de definitie (zie definitie eigen patient), maar de prestatie (op verzoek van de hoofdbehandelaar) door een andere instelling of een andere medisch specialist (niet zijnde de hoofdbehandelaar) wordt geleverd. Er is dus sprake van onderlinge dienstverlening als zorg geleverd wordt tussen:

  • instelling x en instelling y (één van beiden is hoofdbehandelaar), of;
  • een medisch specialist en een andere instelling (één van beiden is hoofdbehandelaar).

Indien deze prestatie is uitgedrukt in zorgactiviteiten behoren deze tot het zorgprofiel van de hoofdbehandelaar.

2015: BR/CU-2134 art. 8.20

2014: BR/CU-2130 art. 8.20

2013: BR/CU-2104 art. 8.21


Indien er sprake is van onderlinge dienstverlening kan door de uitvoerende instelling geen DBC-zorgproduct of overig zorgproduct worden gedeclareerd. Alleen door de instelling waar de patiënt als eigen patiënt onder behandeling is, wordt een DBC-zorgproduct of overig zorgproduct in rekening gebracht. Deze bepaling is niet van toepassing op WBMV-zorg. In dat geval mag de uitvoerende instelling wel een DBC-zorgproduct in rekening brengen en een zorgtraject openen volgens de algemeen geldende regels.

2015: NR/CU-260 art. 15.5

2014: NR/CU-257 art. 14.4 en 16.3

2013: NR/CU-228 art. 15.3


Lijst Verboden/toegelaten (juni 2013); onderlinge dienstverlening

Interpretaties

Er zijn geen interpretatiekeuzes gemaakt.

Programmeerbare norm

Er is sprake van  “Onderlinge dienstverlening gekoppeld aan subtraject (N0496)” als aan de volgende selectie is voldaan: 



1) Zorgactiviteiten (geen WBMV zorgactiviteit) gefactureerd als onderlinge dienstverlening


2) Zorgactiviteit uitgevoerd in controlejaar of gekoppeld aan een subtraject dat openstond bij start controlejaar

3) Zorgactiviteit gekoppeld aan een declarabel subtraject


Logica: 1 en 2 en 3 

Berekening financiële impact

De verrichting wordt verwijderd. Zie Berekening financiële impact - Verschil in waarde subtrajecten na verwijderen onterechte verrichting