Cardiologie - Registratie voldoet aan de eisen van een zorgactiviteit intakecontact hartrevalidatie (N4772): verschil tussen versies
| Regel 76: | Regel 76: | ||
Individuele intake voor enkel- of meervoudige hartrevalidatie, bestaande uit een intakegesprek en een inspanningstest. | Individuele intake voor enkel- of meervoudige hartrevalidatie, bestaande uit een intakegesprek en een inspanningstest. | ||
2022: [[NR/REG- | 2022: [[NR/REG-2207a#page52|NR/REG-2207a art. 24 lid 36]] | ||
|} | |} | ||
Versie van 20 okt 2022 08:24
Referentienummer: N4772
Behoort tot Normenkader ValueCare
Ziekenhuizen Volledigheid
Samenvatting
Deze norm signaleert acties wanneer er een zorgtype 11 van cardiologie met diagnose hartrevalidatie is geregistreerd, maar er geen zorgactiviteit intakecontact is geregistreerd. Dit duidt erop dat er een zorgactiviteit intakecontact gemist wordt.
Regelgeving / beleid
| 2017 |
|---|
| Intakecontact (193126)
Individuele intake voor enkel- of meervoudige hartrevalidatie, bestaande uit een intakegesprek en een inspanningstest. |
| 2018 |
|---|
| Intakecontact (193126)
Individuele intake voor enkel- of meervoudige hartrevalidatie, bestaande uit een intakegesprek en een inspanningstest. |
| 2019 |
|---|
| Intakecontact (193126)
Individuele intake voor enkel- of meervoudige hartrevalidatie, bestaande uit een intakegesprek en een inspanningstest. |
| 2020 |
|---|
| Intakecontact (193126)
Individuele intake voor enkel- of meervoudige hartrevalidatie, bestaande uit een intakegesprek en een inspanningstest. |
| 2021 |
|---|
| Intakecontact (193126)
Individuele intake voor enkel- of meervoudige hartrevalidatie, bestaande uit een intakegesprek en een inspanningstest. |
| 2022 |
|---|
| Intakecontact (193126)
Individuele intake voor enkel- of meervoudige hartrevalidatie, bestaande uit een intakegesprek en een inspanningstest. |
Interpretaties
De volgende interpretatiekeuzes zijn gemaakt:
- Deze norm beoordeelt diagnose hartrevalidatie smaller dan de norm Cardiologie - Registratie voldoet aan de eisen van een zorgactiviteit hartrevalidatie (N4770), zie ook pad f van de programmeerbare norm. Het wordt aangeraden om het volledige risico van onderregistratie bij hartrevalidatie af te dekken om voor de N4770 te gaan.
- Wanneer er voor een patiënt een subtraject met diagnose hartrevalidatie bestaat, is de verwachting dat voor deze patiënt ook een intakegesprek hartrevalidatie met de hartrevalidatie-arts heeft plaatsgevonden. Met het intakegesprek start de hartrevalidatie, de verwachting is daarom dat het intakgesprek in het eerste subtraject plaats zal vinden.
- Deze norm hangt sterk samen met norm Cardiologie - Registratie voldoet aan de eisen van hartrevalidatie, geen subtraject hartrevalidatie vastgelegd (N4773), hierbij wordt er vanuit gegaan dat over het algemeen de zorgactiviteit op de juiste datum geregistreerd is. Vandaar dat het per ziekenhuis mogelijk is om subtrajecten uit te sluiten waarbij een aantal dagen voor het openen van het subtraject wel een zorgactiviteit intakecontact hartrevalidatie of een van de overig toegevoegde zorgactiviteiten is geregistreerd. De verwachting is dan dat deze acties via norm N4773 opgelost zullen worden.
- Middels een ziekenhuisspecifieke parameter is het mogelijk extra zorgactiviteiten toe te voegen aan blokje 2 - naast de zorgactiviteit intakecontact (193126) zoals reeds benoemd in het functioneel ontwerp. Het is mogelijk om het missen van deze extra zorgactiviteiten ook te laten signaleren bij zorgtype 21. Default wordt zorgtype 21 niet meegenomen en zijn hier geen extra zorgactiviteiten ingevuld om te signaleren in ZT 21. Deze parameter kan invloed hebben op blokjes 1 en 2 in het functioneel ontwerp. Als voorbeeld kan hier zorgactiviteit 039898 (Coördinatie bij hart- of longrevalidatie) worden meegenomen.
- Middels een ziekenhuisspecifieke parameter is het mogelijk om alléén gesloten DBC's mee te nemen in de norm. Standaard worden alle open en gesloten DBC's meegenomen. Deze parameter heeft invloed op blokje 1 in het functioneel ontwerp.
- Middels een ziekenhuisspecifieke parameter is het mogelijk om de interval waar gekeken wordt naar de zorgactiviteit intakecontact (193126) te vervroegen. Default staat dit op 14 dagen voor de start van het zorgtraject.
- Middels een ziekenhuisspecifieke parameter is het mogelijk om specifieke zorgactiviteiten toe te voegen aan stap 2 van de programmeerbare norm. Default staat deze alleen op intakecontact (193126).
Programmeerbare norm
Er is sprake van “Cardiologie - Registratie voldoet aan de eisen van een zorgactiviteit intakecontact hartrevalidatie (N4772)” als aan de volgende selectie is voldaan:
|
1) Alle ZT11 van cardiologie (AGB 20) met diagnose hartrevalidatie (821) | ||
|---|---|---|
|
2) Subtraject bevat geen zorgactiviteit intakecontact (193126) |
Logica: 1 en 2 en 3
Te nemen actie
Controleer de verslaglegging. Indien de signalering correct is op basis van het verslag, registreer de zorgactiviteit intakecontact (0193126) - en/of geparametriseerde zorgactiviteiten - in het desbetreffende subtraject.
Berekening financiële impact
Het waardeverschil van het subtraject na het toevoegen van zorgactiviteit 0193126 (intakecontact) wordt getoond als financiële impact.