Dagbesteding in relatie tot de psychiatrische behandeling (N6229): verschil tussen versies

Uit normenkaderzorg.nl
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Ricklantink (overleg | bijdragen)
kGeen bewerkingssamenvatting
Ricklantink (overleg | bijdragen)
kGeen bewerkingssamenvatting
Regel 70: Regel 70:


<span style="color:#FF0000">'''Verduidelijking nav FAQ 11-04-2019'''</span>:
<span style="color:#FF0000">'''Verduidelijking nav FAQ 11-04-2019'''</span>:
Q


Wat wordt exact bedoeld met het punt onder de controlemassa: “•Alle klinische DBC’s waarin meer dan 3 dagen voorkomen met meer dan 4 uur dagbesteding (act_9.x) (waarvan dus meer dan 40 minuten dagbesteding doorvalt op de DBC per dag)”?
Wat wordt exact bedoeld met het punt onder de controlemassa: “•Alle klinische DBC’s waarin meer dan 3 dagen voorkomen met meer dan 4 uur dagbesteding (act_9.x) (waarvan dus meer dan 40 minuten dagbesteding doorvalt op de DBC per dag)”?


We begrijpen dat deze zin verwarring kan oproepen. Met het punt wordt bedoeld dat naast de ambulante DBC’s, de klinische DBC’s moeten worden geselecteerd met meer dan 3 verblijfsdagen waarop er meer dan 4 uur dagbesteding is geregistreerd op elk van deze minimaal 4 verblijfsdagen.
A
 
"We begrijpen dat deze zin verwarring kan oproepen. Met het punt wordt bedoeld dat naast de ambulante DBC’s, de klinische DBC’s moeten worden geselecteerd met meer dan 3 verblijfsdagen waarop er meer dan 4 uur dagbesteding is geregistreerd op elk van deze minimaal 4 verblijfsdagen."


=== Programmeerbare norm ===
=== Programmeerbare norm ===

Versie van 23 apr 2019 07:26

Referentienummer:N6229

Referentienummer Controleplan Onderzoek Controle GGZ 2017: A-10

Behoort tot Normenkader ValueCare
  1. GGZ Zelfonderzoek 2017

Aandachtspunt

De deelwaarneming mag i.t.t. de in het controleplan beschreven methodiek beperkt worden tot maximaal 50 DBC’s als u voldoet aan onderstaande voorwaarden:
- de Zelfonderzoeken 2015 en 2016 zijn volledig afgerond (tot en met ontvangst conclusiebrief);
- de zorgaanbieder toont aan dat er geen bevindingen met financiële impact op dit controlepunt zijn voor de Zelfonderzoeken 2015 en 2016.

Doelstelling van het controlepunt

Stel vast dat de dagbesteding in het kader staat van de behandeling.

Deze doelstelling is gericht op: Rechtmatigheid

Relevante wet- en regelgeving

NR/REG-1734
1.3. begripsbepaling
h. dagbesteding: Er kunnen vijf vormen van dagbesteding geregistreerd worden in de
gespecialiseerde ggz. Doel is het bevorderen, behouden of compenseren van de zelfredzaamheid van de patiënt. Dagbesteding vindt altijd plaats in het kader van de (psychiatrische) behandeling en is
terug te vinden in het behandelplan van de patiënt; 

Categorie II – Dagbesteding (p12)
16. Iedereen, onder verantwoordelijkheid van de regiebehandelaar, kan binnen de DBC dagbesteding
registreren.
17. Er zijn vijf vormen van dagbesteding te onderscheiden. Deze staan beschreven in onderdeel

3.1.4.17 Vormen van dagbesteding in Bijlage I. Zie voor de te gebruiken codes Bijlage 3: Activiteiten en verrichtingen.
18. Er geldt een aantal voorwaarden voor het registreren van dagbesteding:

  • Dagbesteding is in het kader van de (psychiatrische) behandeling.
  • Dagbesteding is terug te vinden in het behandelplan opgesteld door de behandelaar.
  • De patiënt is daadwerkelijk aanwezig.

19. Tijdens dagbesteding kan de behandelaar géén direct patiëntgebonden behandelactiviteiten registreren.
20. Dagbesteding mag niet geregistreerd worden met verblijf zónder overnachting.

Bijlage 3– Activiteiten en Verrichtingen bij NR/REG 1734
Dagbesteding
Het doel van dagbesteding is het bevorderen, behouden of compenseren van de zelfredzaamheid van de patiënt. Binnen de gespecialiseerde ggz is het van belang dat de dagbesteding:

  • altijd in het kader is van de (psychiatrische) behandeling en;
  • terug te vinden is in het behandelplan van de patiënt dat is opgesteld door de regiebehandelaar.

Dagbesteding wordt geregistreerd op basis van uren aanwezigheid.

Controlemassa

Selecteer uit de totale onderzoeksmassa:

  • Alle ambulante DBC’s, waarop dagbesteding (act_9.x) is geregistreerd
  • Alle klinische DBC’s waarin meer dan 3 dagen voorkomen met meer dan 4 uur dagbesteding (act_9.x) (waarvan dus meer dan 40 minuten dagbesteding doorvalt op de DBC per dag)

Controlemethodiek

Deelwaarneming

Toetsingskader

Toets op de geregistreerde dagbesteding, waarbij in het rapportageformat onderscheid wordt gemaakt tussen dagen met verblijf en zonder verblijf. De geregistreerde dagbesteding is rechtmatig als:

  1. uit het dossier van de cliënt blijkt dat dagbesteding nodig was in het kader van de psychiatrische behandeling
  2. de dagbesteding is terug te vinden in het “individuele“ behandelplan dat opgesteld is door de regiebehandelaar
  3. per DBC blijkt dat de dagbesteding een koppeling heeft met het behandeldoel. Licht hierbij op DBC-niveau toe waar de inhoud van de dagbesteding uit bestaat en wat de koppeling is met het behandeldoel. De toelichting kan op verzekerde/DBC-niveau (niet op dagniveau)
  4. er sprake is van terugkoppeling van gedrag of resultaten tijdens dagbesteding aan regiebehandelaar

Indien er sprake is van een klinische DBC kunt u voor punt 1 en 2 gebruik maken van een beleidsdocument, zorgpad of algemene toelichting die inzicht geeft in de wijze waarop dagbesteding wordt ingezet in de betreffende klinische setting.

Als niet aan alle bovenstaande voorwaarden wordt voldaan, is de geleverde dagbesteding onrechtmatig.

Definities relevante terminologie

Interpretaties

Verduidelijking nav FAQ 11-04-2019:

Q

Wat wordt exact bedoeld met het punt onder de controlemassa: “•Alle klinische DBC’s waarin meer dan 3 dagen voorkomen met meer dan 4 uur dagbesteding (act_9.x) (waarvan dus meer dan 40 minuten dagbesteding doorvalt op de DBC per dag)”?

A

"We begrijpen dat deze zin verwarring kan oproepen. Met het punt wordt bedoeld dat naast de ambulante DBC’s, de klinische DBC’s moeten worden geselecteerd met meer dan 3 verblijfsdagen waarop er meer dan 4 uur dagbesteding is geregistreerd op elk van deze minimaal 4 verblijfsdagen."

Programmeerbare norm

Er is sprake van “Dagbesteding in relatie tot de psychiatrische behandeling (N6229)” als aan de volgende selectie is voldaan:

1)  Alle DBC's geopend in het betreffende jaar 


2) Ambulante DBC's

5) Klinische DBC's


3) DBC's waarop dagbesteding (act_9.x) is geregistreerd 

6) DBC’s met meer dan 3 verblijfsdagen met meer dan 4 uur dagbesteding (act_9.x) (waarbij per dag dus meer dan 40 minuten dagbesteding doorvalt op de DBC) 



4) Uit het dossier (m.n. behandelplan) blijkt onvoldoende dat de dagbesteding heeft plaatsgevonden in het kader van de (psychiatrische) behandeling
7) Uit het dossier (m.n. behandelplan) blijkt onvoldoende dat de dagbesteding heeft plaatsgevonden in het kader van de (psychiatrische) behandeling



 Controlemassa bepaald door data-analyse

 Beoordeling op basis van het dossier

Logica: 1 en (2 en 3 en 4) of (5 en 6 en 7)

Berekening financiële impact

  • De financiële impact is de mogelijke waardevermindering van de DBC als gevolg van het verwijderen van onrechtmatige dagbestedingsactiviteiten
  • Het foutpercentage en de extrapolatie worden bepaald op basis van enkel de waarde van de productgroepen (dus zonder waarde deelprestaties)
  • Financiële consequenties worden gecorrigeerd op macroniveau.