Parallelle DBC zonder substantieel eigenstandige behandeling (N1897): verschil tussen versies

Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Willie Lu (overleg | bijdragen)
Geen bewerkingssamenvatting
Willie Lu (overleg | bijdragen)
Geen bewerkingssamenvatting
Regel 16: Regel 16:
Deze doelstelling is gericht op: Rechtmatigheid
Deze doelstelling is gericht op: Rechtmatigheid


=== Regelgeving / beleid ===
=== Relevante wet- en regelgeving ===


'''2014 & 2015'''
'''2014 & 2015'''


Meerdere (primaire) diagnoses <br/>In sommige gevallen kan er sprake zijn van meerdere (primaire) diagnoses: <br/>a. parallelle zorgtrajecten: bij initiële parallelle DBC’s moeten de primaire diagnoses in verschillende hoofdgroepen van de diagnosetabel vallen. Er kunnen dan meerdere initiële DBC’s en bijbehorende zorgtrajecten geopend worden. De hoofdbehandelaar moet bij het openen van parallelle DBC’s onder andere kunnen verantwoorden dat er substantieel verschillende behandelingen ingezet moeten worden.
Meerdere (primaire) diagnoses<br/>In sommige gevallen kan er sprake zijn van meerdere (primaire) diagnoses:<br/>a. parallelle zorgtrajecten: bij initiële parallelle DBC’s moeten de primaire diagnoses in verschillende hoofdgroepen van de diagnosetabel vallen. Er kunnen dan meerdere initiële DBC’s en bijbehorende zorgtrajecten geopend worden. De hoofdbehandelaar moet bij het openen van parallelle DBC’s onder andere kunnen verantwoorden dat er substantieel verschillende behandelingen ingezet moeten worden.


''(Bron: NR/CU-547, p.9;&nbsp;NR/CU-556, p. 10)''
''(Bron: NR/CU-547, p.9;&nbsp;NR/CU-556, p. 10)''
=== Onderzoeksmassa ===
*DBC’s
*DBC valt niet in de productgroepcategorie crisis (zorgtype 301 of 302).
*DBC is geopend tijdens de looptijd van een andere DBC die niet valt in de productgroepcategorie crisis (zorgtype 301 en 302). Let op! Die laatste DBC kan ook in 2013 geopend zijn.
=== Onderzoeksmethodiek ===
Data-analyse en integrale controle
=== Toetsingskader ===
#Parallelliteit van meer dan drie DBC's naast elkaar is onrechtmatig. Geen nadere toelichting vereist
#Parallelliteit bij primaire diagnoses in dezelfde hoofdgroep is niet rechtmatig. Geen nadere toelichting vereist
#Parallelliteit bij verschillende primaire diagnosegroepen is alleen rechtmatig als er sprake is van  substantieel eigenstandige behandeling en deze onder verschillende zorgtrajecten zijn geregistreerd. Bij alle individuele gevallen toelichting waaruit blijkt dat er sprake is van substantieel verschillende behandeling waarvoor een parallel zorgtraject is geopend
=== Toelichting integrale controle ===
Zorgaanbieder dient voor elke parallelle DBC vast te stellen dat er sprake is van een op substantieel eigenstandige behandeling.
 
=== Definities relevante terminologie ===
*Zorgtraject
*parallelle zorgtrajecten
*Substantieel verschillende behandeling
=== Financiële afwikkeling resultaten ===
*Financiële impact wordt bepaald op casusniveau, gezien de veelheid aan correctiemogelijkheden.
*Alle fouten dienen gecorrigeerd te worden op micro niveau, ongeacht of er wel of geen financiële impact gevonden wordt


=== Interpretaties ===
=== Interpretaties ===