Verwijsregistratie bGGZ (N1563): verschil tussen versies

Uit normenkaderzorg.nl
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
kGeen bewerkingssamenvatting
kGeen bewerkingssamenvatting
Regel 15: Regel 15:


=== Regelgeving / beleid ===
=== Regelgeving / beleid ===
<span style="line-height: 20.8px;"></span>
De zorgverzekeraar neemt in zijn modelovereenkomst op dat geneeskundige zorg zoals medisch-specialisten die plegen te bieden, met uitzondering van acute zorg, slechts toegankelijk is na verwijzing door in die overeenkomst aangewezen categorieën zorgaanbieders, waaronder in ieder geval de huisarts.


<span style="line-height: 20.8px;">Voor alle verzekeraars geldt: De verwijzing is voorafgaande aan de behandeling afgegeven.&nbsp;</span><br/>(bron: ''GGZ connect; v<span style="font-family: sans-serif; font-size: 12.7px; line-height: 19.05px; background-color: rgb(255, 255, 255);">oorwaarden van verzekeraars over hoofdbehandelaarschap en verwijzingen in de curatieve ggz 2014)<br/><br/></span>''
<span style="font-size: 12.7px; line-height: 19.05px;">(''Bron:&nbsp;Zorgverzekeringswet Artikel 14 lid 2'')</span>
 
'''Afspraak uniforme invulling publieke norm over de tijdigheid en de vorm van de verwijzing'''<br/>De hoofdnorm is dat er voorafgaand aan de behandeling aantoonbaar is (digitaal of schriftelijk) dat de verwijzing heeft plaatsgevonden.<br/>Binnen de marges van de publieke regelgeving zijn er (gelet op de circulaire van de NZa) uitzonderingen op de hoofdregel mogelijk. Een patiënt kan redelijkerwijs niet altijd vooraf door de eigen huisarts worden verwezen. Patiënt heeft niet altijd een eigen huisarts, of zit in een behandeltraject, waarvoor al eerder in de tijd een rechtsgeldige verwijzing heeft plaatsgevonden, en dit behandeltraject wordt aansluitend gecontinueerd.<br/>Partijen zijn het met elkaar eens dat in de volgende uitzonderingssituaties van de hoofdregel mag worden afgeweken. Als er sprake is van zo’n situatie moet in het patiëntendossier toetsbaar worden vastgelegd dat er sprake is van de betreffende situatie.<span style="line-height: 20.8px;"></span><span style="line-height: 20.8px;"></span><span style="line-height: 20.8px;"></span><span style="line-height: 20.8px;"></span><span style="line-height: 20.8px;"></span>''<span style="font-family: sans-serif; font-size: 12.7px; line-height: 19.05px; background-color: rgb(255, 255, 255);"></span>''<br/>


=== Interpretaties ===
=== Interpretaties ===

Versie van 5 feb 2016 14:08

Referentienummer: N1890

Referentienummer Controleplan Onderzoek Controles bGGZ 2014: 27b

Behoort tot Normenkader

  1. SGGZ Zelfonderzoek 2014
  2. SGGZ Zelfonderzoek 2015

Samenvatting

Prestaties zonder tijdige verwijsdatum mogen niet gedeclareerd worden.

Regelgeving / beleid

De zorgverzekeraar neemt in zijn modelovereenkomst op dat geneeskundige zorg zoals medisch-specialisten die plegen te bieden, met uitzondering van acute zorg, slechts toegankelijk is na verwijzing door in die overeenkomst aangewezen categorieën zorgaanbieders, waaronder in ieder geval de huisarts.

(Bron: Zorgverzekeringswet Artikel 14 lid 2)

Afspraak uniforme invulling publieke norm over de tijdigheid en de vorm van de verwijzing
De hoofdnorm is dat er voorafgaand aan de behandeling aantoonbaar is (digitaal of schriftelijk) dat de verwijzing heeft plaatsgevonden.
Binnen de marges van de publieke regelgeving zijn er (gelet op de circulaire van de NZa) uitzonderingen op de hoofdregel mogelijk. Een patiënt kan redelijkerwijs niet altijd vooraf door de eigen huisarts worden verwezen. Patiënt heeft niet altijd een eigen huisarts, of zit in een behandeltraject, waarvoor al eerder in de tijd een rechtsgeldige verwijzing heeft plaatsgevonden, en dit behandeltraject wordt aansluitend gecontinueerd.
Partijen zijn het met elkaar eens dat in de volgende uitzonderingssituaties van de hoofdregel mag worden afgeweken. Als er sprake is van zo’n situatie moet in het patiëntendossier toetsbaar worden vastgelegd dat er sprake is van de betreffende situatie.

Interpretaties

Er zijn geen interpretaties keuzes gemaakt.

Programmeerbare norm

Er is sprake van  “Verwijsregistratie bGGZ (N1563)” als aan de volgende selectie is voldaan: 


1) Alle prestaties uit de betreffende financieringsstroom 


2) Een prestatie geopend in het betreffende jaar, gekoppeld aan een inschrijving vanaf 1-1-2014


3) 
A) Er is geen verwijsdatum op de prestatie ingevuld
B) De verwijsdatum op de prestatie is na de openingsdatum van de prestatie

 




Logica: 1 en 2 en 3 

Berekening financiële impact

De financiële impact is de waarde van de prestatie