Crisis-DBC zonder crisissituatie (N1627): verschil tussen versies

Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Thijmenkv (overleg | bijdragen)
Thijmenkv (overleg | bijdragen)
Regel 36: Regel 36:
=== Toetsingskader ===
=== Toetsingskader ===


*Indien uit de registratie blijkt dat het crisisteam niet is opgeroepen, dan is de crisis-DBC per definitie onrechtmatig.
*Indien uit de registratie blijkt dat het crisisteam niet is ingezet, dan is de crisis-DBC onrechtmatig.
*Indien uit de registratie blijkt dat het crisisteam is opgeroepen, maar op locatie blijkt dat er geen sprake is van een crisissituatie, dan dient een reguliere DBC geopend te worden. De beschikbaarheidscomponent is alsnog rechtmatig en komt hiermee niet te vervallen.
*Indien uit de registratie blijkt dat het crisisteam is opgeroepen, maar op locatie blijkt dat er geen sprake is van een crisissituatie, dan geldt het volgende: Kon de crisisdienst weten of er geen sprake is van een crisissituatie? Als er zorg geleverd is conform de eisen uit de nadere regel is er sprake van een crisis-DBC. Als de crisisdienst wel uitgerukt is, maar uiteindelijk geen zorg heeft geleverd (geen direct patiëntgebonden contact) is er geen sprake van een crisis-DBC. Vb: De situatie waarbij de huisartsenpost belt met de crisisdienst voor advies en de crisisdienst aangeeft dat er geen sprake is van cisissituatie, is een situatie waarin men vooraf weet dat er geen sprake is van crisiszorg conform de nadere regel. In dergelijke gevallen kan uiteraard geen crisis DBC gedeclareerd worden.


Als aantoonbaar is dat de crisisdienst is ingeschakeld, ongeacht of sprake bleek te zijn van crisis, mag de crisis-DBC worden gedeclareerd.
LET OP: voor het openen van een reguliere DBC ter vervanging van de crisis-DBC moet voldaan worden aan de gestelde voorwaarden ten aanzien van verwijzing.


=== Definities relevante terminologie ===
=== Definities relevante terminologie ===