Reguliere subtrajecten screen-to-screen consult, belconsult of schriftelijke consultatie zonder face-to-face contact (N0175-HR2020): verschil tussen versies
| Regel 63: | Regel 63: | ||
DBC's met een einddatum vanaf 01-03-2020 worden niet langer gesignaleerd. | DBC's met een einddatum vanaf 01-03-2020 worden niet langer gesignaleerd. | ||
Conform punt 4 uit het addendum bij HR2020 uitgegeven op 8 maart, worden de zorgactiviteiten 190854 (Intercollegiaal consult arts - revalidatie) en 190960 (Arts, verpleegkundig specialist of physician assistant - direct patiëntgebonden handelen - revalidatie) ook als face-to-face contact gezien. | |||
===== Interpretaties ===== | ===== Interpretaties ===== | ||
Versie van 29 mrt 2021 07:52
Referentienummer: N0175-HR2020
Link naar Handreiking MSZ
Handreiking Rechtmatigheidscontroles 2020 MSZ - Controlepunt 1.4
Behoort tot Normenkader ValueCare
Gecertificeerde controles
Ziekenhuizen Handreiking
Samenvatting
Het is niet toegestaan een screen-to-screen consult, belconsult of schriftelijke consultatie vast te leggen binnen een subtraject met zorgtype 11, indien er binnen dit subtraject géén fysiek face-to-face contact heeft plaatsgevonden met een zorgverlener die de poortfunctie uitvoert.
Regelgeving / beleid
| 2020 |
|---|
Een nieuw te openen zorgtraject voldoet aan de volgende voorwaarden:
2020: NR/REG-2001a art. 5 lid 3 Screen-to-screen consult ter vervanging van een polikliniekbezoek (190161) Belconsult ter vervanging van een herhaal-polikliniekbezoek (190162) Schriftelijke consultatie ter vervanging van een herhaalpolikliniekbezoek (190163) |
| 2019 |
|---|
| Een subtraject met ZT11 bevat ten minste één fysiek face-to-face contact tussen de beroepsbeoefenaar die de poortfunctie uitvoert en de patiënt. Voor klinische genetica geldt een uitzondering op deze regel: in plaats van een fysiek face-to-face contact kan hiervoor ook een screen-to-screen consult plaatsvinden. Ook voor hartteambespreking en longteambespreking geldt dat er geen face-to-face contact hoeft plaats te vinden, er is hierbij namelijk geen contact met de patiënt.
2019: NR/REG-1907a art. 5 lid 1 Screen-to-screen consult ter vervanging van een polikliniekbezoek (190161) Belconsult ter vervanging van een herhaal-polikliniekbezoek (190162) Schriftelijke consultatie ter vervanging van een herhaalpolikliniekbezoek (190163) |
Wijzigingen ten opzichte van voorgaand jaar
Cardiologie dbc's met een begindatum vanaf 1-1-2020 worden niet gesignaleerd wanneer er maximaal 360 dagen eerder een dbc met dezelfde diagnose is gesloten met daarin een face-to-face contact. Voor dbc's met een begindatum vanaf 1-1-2020 geldt zorgactiviteit 190161 (screen-to-screen consult) ook als face-to-face consult.
DBC's met een einddatum vanaf 01-03-2020 worden niet langer gesignaleerd.
Conform punt 4 uit het addendum bij HR2020 uitgegeven op 8 maart, worden de zorgactiviteiten 190854 (Intercollegiaal consult arts - revalidatie) en 190960 (Arts, verpleegkundig specialist of physician assistant - direct patiëntgebonden handelen - revalidatie) ook als face-to-face contact gezien.
Interpretaties
De volgende interpretatiekeuzes zijn gemaakt:
- Conform de Handreiking wordt ervan uit gegaan dat er een fysiek face-to-face contact plaatsvindt wanneer er minimaal een zorgactiviteit met zorgprofielklasse 1 (excl. 190161, 190162, 190163), 2, 3, 4, 5, 6 en/of 19 is geregistreerd binnen de DBC.
- Indien ZA 190161 (screen-to-screen consult) is geregistreerd, wordt de actie pas gesignaleerd op het moment dat de DBC afgesloten is. Reden is dat ZA 190161 geregistreerd mag worden vóórdat minimaal een zorgactiviteit fysiek face-to-face contact heeft plaatsgevonden. Deze zorgactiviteit kan daarom nog gedurende het (openstaande) traject worden gergeistreerd en zou anders onterecht vroegtijd worden gesignaleerd als actie.
- Zolang het subtraject nog niet gesloten is, wordt ook gecontroleerd of er fysiek contact heeft plaatsgevonden binnen de looptijd van het subtraject van het consult.
- Uit de Handreiking: Let op: wettelijk bepaalde uitzonderingen mogen uitgesloten worden van deze controle.
De wettelijk bepaalde uitzonderingen zijn niet duidelijk beschreven in het Handreikingsdocument. Vandaar dat ValueCare heeft deze uitzonderingen niet default heeft verwerkt. Klanten kunnen dit meenemen in hun eigen beoordeling. - Handmatig genegeerde acties dienen ook beoordeeld te worden op de deelwaarnemingscriteria, deze stromen niet in op de deelwaarneming. (Deelwaarneming N0179)
- Geldig per 2020: Cardiologie dbc's met begindatum vanaf 1-1-2020 worden niet gesignaleerd wanneer er maximaal 360 dagen eerder een dbc met dezelfde diagnose is gesloten met daarin een face-to-face contact.
2020: NR/REG-2001a art. 5 lid 1 & NR/REG-2001a art. 24 lid 4, 5 en 6 - Geldig per 2020: Voor DBC's met een begindatum vanaf 1-1-2020 geldt de zorgactiviteit 190161 (screen-to-screen consult) ook als face-to-face consult.
- De N0175 en N0177 verschillen met betrekking tot het face-to-face contact van elkaar doordat de N0175 signaleert wanneer er helemaal geen face-to-face contact aanwezig is, en de N0177 wanneer er wel een face-to-face contact aanwezig, maar niet vóór het e-consult.
Programmeerbare norm
Er is sprake van “Reguliere subtrajecten screen-to-screen consult, belconsult of schriftelijke consultatie zonder face-to-face contact (N0175-HR2020)” als aan de volgende selectie is voldaan:
Logica: 1 en 2 en 3 en 4
Berekening financiële impact
De financiële impact is de waarde van het subtraject.