Onterecht vastleggen van een consult Kaakchirurgie (N0420-HR2026): verschil tussen versies

Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Pspelde (overleg | bijdragen)
Pspelde (overleg | bijdragen)
 
(Een tussenliggende versie door dezelfde gebruiker niet weergegeven)
Regel 63: Regel 63:
{| class="mw-collapsible wikitable" style="width:90em"
{| class="mw-collapsible wikitable" style="width:90em"
|-
|-
! 2024
! 2026
|-
|-
|''Kaakchirurgische verrichtingen (230000 t/m 239962)''
|''Kaakchirurgische verrichtingen (230000 t/m 239962)''
a. De MKA-chirurgische verrichtingen omvatten zowel de voorbehandeling als de verrichting zelf,
a. De MKA-chirurgische verrichtingen omvatten zowel de voorbehandeling als de verrichting zelf, ongeacht of deze in één of meer zittingen plaatsvinden. Voor het poliklinisch behandelen van complicaties die het gevolg zijn van de uitgevoerde MKA-chirurgische verrichting, mag een aparte verrichting voor de complicatiebehandeling in rekening gebracht worden, mits dit niet dezelfde verrichting is als de oorspronkelijke ingreep. Indien er géén aparte verrichting voor de complicatiebehandeling bestaat of in rekening gebracht kan worden, mag een herhaalconsult in rekening worden gebracht.
ongeacht of deze in één of meer zittingen plaatsvinden. Voor het poliklinisch behandelen van
complicaties die het gevolg zijn van de uitgevoerde MKA-chirurgische verrichting, mag een
aparte verrichting voor de complicatiebehandeling in rekening gebracht worden, mits dit niet
dezelfde verrichting is als de oorspronkelijke ingreep. Indien er géén aparte verrichting voor de
complicatiebehandeling bestaat of in rekening gebracht kan worden, mag een herhaalconsult in
rekening worden gebracht.<br/>b. ''Eersteconsult mondziekten, kaak-en aangezichtschirurgie (234001)''<br/>Een face-to-face consult bij mondziekten, kaak- en aangezichtschirurgie waarbij een patiënt voor de
eerste keer voor een nieuwe zorgvraag een kaakchirurg (of arts-assistent), verpleegkundig specialist,
physician assistant of klinisch technoloog consulteert, inclusief uitgebreid onderzoek. Het opnemen
van een eenvoudige anamnese over aard en duur van de klachten dienen als een geheel met de
daaropvolgende behandeling te worden beschouwd. Hiervoor wordt geen apart consult vastgelegd.
<br/>c.''Herhaalconsult mondziekten, kaak-en aangezichtschirurgie (234002)''<br/>Een face-to-face consult bij mondziekten, kaak- en aangezichtschirurgie waarbij een patiënt
in herhaling (niet voor de eerste keer) voor een zorgvraag een kaakchirurg (of arts-assistent),
verpleegkundig specialist, physician assistant of klinisch technoloog consulteert.


2024: [[NR/REG-2403a#page49|NR/REG-2403a art. 29 lid 3a t/m 3c]]
b. Eerste consult mondziekten, kaak- en aangezichtschirurgie (234001)
Een face-to-face consult bij mondziekten, kaak- en aangezichtschirurgie waarbij een patiënt voor de eerste keer voor een nieuwe zorgvraag een kaakchirurg (of arts-assistent), verpleegkundig specialist, physician assistant of klinisch technoloog consulteert, inclusief uitgebreid onderzoek. Het opnemen van een eenvoudige anamnese over aard en duur van de klachten dienen als een geheel met de daaropvolgende behandeling te worden beschouwd. Hiervoor wordt geen apart consult vastgelegd.
 
c. Herhaalconsult mondziekten, kaak- en aangezichtschirurgie (234002)
Een face-to-face consult bij mondziekten, kaak- en aangezichtschirurgie waarbij een patiënt in herhaling (niet voor de eerste keer) voor een zorgvraag een kaakchirurg (of arts-assistent), verpleegkundig specialist, physician assistant of klinisch technoloog consulteert.
 
2026: [[Regeling medisch-specialistische zorg 2026#page1|Regeling medisch-specialistische zorg 2026 art. 29]]  


''Declaratiebepalingen MKA-chirurgische verrichtingen''
''Declaratiebepalingen MKA-chirurgische verrichtingen''
<br/>a. Consult mondziekten, kaak-en aangezichtschirurgie (234001, 234002 en 234004)
a. Consult mondziekten, kaak-en aangezichtschirurgie (234001, 234002 en 234004)
Indien een consult mondziekten, kaak- en aangezichtschirurgie in dezelfde zitting wordt gevolgd door een verrichting uit productgroep 3 t/m 8, wordt het consult niet in rekening gebracht. Per
Indien een consult mondziekten, kaak- en aangezichtschirurgie in dezelfde zitting wordt gevolgd door een verrichting uit productgroep 3 t/m 8, wordt het consult niet in rekening gebracht. Per kalenderdag wordt maximaal één consult in rekening gebracht.
kalenderdag wordt maximaal één consult in rekening gebracht. Een consult mondziekten, kaak- en aangezichtschirurgie mag ook gedeclareerd worden indien de kaakchirurg, arts-assistent, verpleegkundig specialist, physician assistant of klinisch technoloog die verantwoordelijk is voor de zorgvraag, deelneemt aan een multidisciplinair consult, met minimaal een beroepsbeoefenaar die de poortfunctie uitvoert of ondersteunend specialist van een ander medisch specialisme, mits voldaan wordt aan de genoemde voorwaarden in artikel 29, lid 3, sub b, c en d.
Een consult mondziekten, kaak- en aangezichtschirurgie mag ook gedeclareerd worden indien de kaakchirurg, arts-assistent, verpleegkundig specialist, physician assistant of klinisch technoloog die verantwoordelijk is voor de zorgvraag, deelneemt aan een multidisciplinair consult, met minimaal een beroepsbeoefenaar die de poortfunctie uitvoert of ondersteunend specialist van een ander medisch specialisme, mits voldaan wordt aan de genoemde voorwaarden in artikel 29, lid 3, sub b, c en d.
 
2026: [[Regeling medisch-specialistische zorg 2026#page1|Regeling medisch-specialistische zorg 2026 art. 34]]


2024: [[NR/REG-2403a#page65|NR/REG-2403a art. 34d lid 4a]]
2026: [https://puc.overheid.nl/PUC/Handlers/DownloadDocument.ashx?identifier=PUC_721966_22&versienummer=1&type=xlsx&ValChk=_F_6xo9VjEbXMTeBPnHprWys6hUs3d3Fkmeb1fKvw5g1 Indeling prestaties mondziekten, kaak- en aangezichtschirurgie naar productgroepen]
<br/>2024: [https://puc.overheid.nl/PUC/Handlers/DownloadDocument.ashx?identifier=PUC_721966_22&versienummer=1&type=xlsx&ValChk=_F_6xo9VjEbXMTeBPnHprWys6hUs3d3Fkmeb1fKvw5g1 Indeling prestaties mondziekten, kaak- en aangezichtschirurgie naar productgroepen]
|}
|}