Steekproef - Parallelle subtrajecten SEH (HT0204): verschil tussen versies

Naar navigatie springen Naar zoeken springen
 
(4 tussenliggende versies door 2 gebruikers niet weergegeven)
Regel 112: Regel 112:


De volgende interpretatiekeuzes zijn gemaakt:  
De volgende interpretatiekeuzes zijn gemaakt:  
 
# Middels een ziekenhuisspecifieke parameter (HT0204_ZA_SIGNALEREN) is het mogelijk om in te stellen welke SEH-zorgactiviteiten aan het te signaleren subtraject gekoppeld moeten zijn. Standaard wordt zorgactiviteit 190015 meegenomen.
# De SEH zorgactiviteiten gekoppeld aan het te signaleren subtraject zijn instelbaar met parameter HT0204_ZA_SIGNALEREN. Standaard wordt zorgactiviteit 190015 meegenomen.
# Middels een ziekenhuisspecifieke parameter (HT0204_ZA_PARALLEL_SIGNALEREN) is het mogelijk om te specificeren welke zorgactiviteiten aan het parallelle subtraject gekoppeld moeten zijn. Standaard worden alle zorgactiviteiten meegenomen.
# De zorgactiviteiten gekoppeld aan het parallelle subtraject zijn te specificeren in parameter HT0204_ZA_PARALLEL_SIGNALEREN. Standaard zijn dit alle zorgactiviteiten.
# Middels een ziekenhuisspecifieke parameter (HT0204_ZA_PARALLEL_TYPE_CONDITIE) is het mogelijk om in te stellen of een OF- of EN-voorwaarde geldt voor de zorgactiviteiten opgegeven bij HT0204_ZA_PARALLEL_SIGNALEREN. Standaard geldt een OF-voorwaarde.
# Parameter HT0204_ZA_PARALLEL_SIGNALEREN gaat standaard uit van een OF conditie, dus minimaal 1 van de opgegeven zorgactiviteiten moet voorkomen in het parallelle subtraject. Via parameter HT0204_ZA_PARALLEL_TYPE_CONDITIE kan deze conditie gewijzigd worden naar EN, zodat alle opgegeven zorgactiviteiten moeten voorkomen in het parallelle subtraject.
# Middels een ziekenhuisspecifieke parameter (HT0204_GEOPEND_OP_SEH_DATUM) is het mogelijk om te zoeken naar subtrajecten die reeds geopend waren op de datum van de SEH-zorgactiviteit. Standaard wordt er alleen gesignaleerd wanneer het te signaleren subtraject geopend is op de SEH-datum.
# Parallelle subtrajecten met gekoppelde zorgactiviteiten zoals benoemd in parameter HT0204_ZA_PARALLEL_NIET_SIGNALEREN worden niet meegenomen. Standaard is deze parameter leeg.
# Middels een ziekenhuisspecifieke parameter (HT0204_CONSULTEN_GELIJK_TIJDSTIP) is het mogelijk om alleen te signaleren indien in beide parallelle subtrajecten een consult (190060 of 190013) op exact hetzelfde tijdstip is geregistreerd. Indien een of beide tijdstippen onbekend zijn, wordt er ook gesignaleerd.
# Middels parameter HT0204_GEOPEND_OP_SEH_DATUM kan ervoor gekozen worden om te zoeken naar subtrajecten die al geopend waren op de datum van de SEH zorgactiviteit. Standaard wordt er alleen gesignaleerd wanneer de te signaleren subtraject geopend is op de SEH-datum.
# In principe behoort alleen de gestoken post (uit het laatst geopende zorgtraject) tot de massa, ook bij parallelliteit met meerdere DBC’s. De enige uitzondering is wanneer de zorgtrajecten op dezelfde datum zijn geopend; in dat geval worden beide tot de massa gerekend.
# Middels parameter HT0204_CONSULTEN_GELIJK_TIJDSTIP kan ervoor gekozen worden om alleen te signaleren indien in beide parallelle subtrajecten een consult (190060, 190013) op hetzelfde tijdstip geregistreerd is. Indien één of beide tijdstippen onbekend is, wordt er ook gesignaleerd.  
# Middels een ziekenhuisspecifieke parameter (HT0204_SPECIALISME_PARALLEL) is het mogelijk om in te stellen of het specialisme van de parallelle DBC gelijk, ongelijk of niet van belang moet zijn ten opzichte van het gesignaleerde subtraject. Standaard worden alle specialismes meegenomen.
# In principe behoort alleen de gestoken post (uit het laatst geopende zorgtraject) tot de massa, ook in geval van parallelliteit met meerdere DBC's. De enige uitzondering hierop is wanneer de zorgtrajecten op dezelfde datum zijn geopend, dan worden beiden tot de massa gerekend.
# Middels een ziekenhuisspecifieke parameter (HT0204_ALLEEN_PARALLEL_DBC) is het mogelijk om SEH DBC’s alleen te tonen als er een parallelle DBC is op het moment van openen van de SEH DBC. Standaard staat deze parameter op NEE.
# Middels parameter HT0204_SPECIALISME_UITSLUITEN bepaalde specialismecodes uit te sluiten. Standaard worden er geen specialismen uitgesloten.
# Middels een ziekenhuisspecifieke parameter (HT0204_VERWIJSTYPE) is het mogelijk om in te stellen op welke verwijstypes wordt gesignaleerd in situaties waarin geen spoedverrichting aanwezig is. Standaard worden geen extra verwijstypes meegenomen.
# Met behulp van parameter HT0204_SPECIALISME_PARALLEL kan worden ingesteld of het specialisme van de parallelle DBC gelijk of ongelijk moet zijn aan de gesignaleerde DBC of dat dit niet uit maakt. Standaard staat deze op ALLES en worden zowel specialismes die gelijk als die ongelijk zijn aan het gesignaleerde specialisme meegenomen.
# Middels een ziekenhuisspecifieke parameter (HT0204_UNIEKE_KOPPELS) is het mogelijk om alleen unieke koppels te tonen. Indien zowel A met B als B met A voorkomt, wordt slechts één van beide getoond. Standaard staat deze parameter op JA.
# Met behulp van parameter HT0204_ALLEEN_PARALLEL_DBC kan ingesteld worden om SEH DBC's alleen te tonen als er een parallelle DBC is op het moment van openen van de SEH DBC. Default staat deze op NEE.
# Middels een ziekenhuisspecifieke parameter (HT0204_ZA_PARALLEL_NIET_SIGNALEREN) is het mogelijk om parallelle subtrajecten met bepaalde zorgactiviteiten uit te sluiten. Standaard is deze parameter niet gevuld.
# Met behulp van parameter HT0204_VERWIJSTYPE kan worden ingesteld op welke verwijstypes wordt gesignaleerd in situaties waarbij er geen spoedverrichting is. Standaard worden er geen extra verwijstypes meegenomen.
# Middels een ziekenhuisspecifieke parameter (HT0204_SPECIALISME_UITSLUITEN) is het mogelijk om specifieke specialismecodes uit te sluiten. Standaard worden geen specialismen uitgesloten.
# Met behulp van parameter HT0204_UNIEKE_KOPPELS kan worden ingesteld of alleen unieke koppels getoond worden, dus als A met B en B met A dan worden niet beide maar één van beide getoond. Standaard staat dit op JA.
# Middels een ziekenhuisspecifieke parameter (HT0204_SPECIALISME_PARALLEL_UITSLUITEN) is het mogelijk om specialismecodes van parallelle DBC’s uit te sluiten van de wolkmassa. Standaard worden geen specialismen uitgesloten.
# Met behulp van parameter HT0204_ATLS_UITSLUITEN is het mogelijk om subtrajecten met diagnose ATLS uit te sluiten (0303.610, 0303.611, 0305.4110 of 0305.4111). Standaard staat deze op NEE.
# Middels een ziekenhuisspecifieke parameter (HT0204_ATLS_UITSLUITEN) is het mogelijk om subtrajecten met diagnosecode ATLS (0303.610, 0303.611, 0305.4110 of 0305.4111) uit te sluiten. Standaard staat deze parameter op NEE.
# HT0204_SPECIALISME_PARALLEL_UITSLUITEN middels deze parameter is het mogelijk om bepaalde specialisme codes uit te sluiten van de wolkmassa. Standaard worden er geen specialismes uitgesloten.
# Middels een ziekenhuisspecifieke parameter (HT0204_PARALLEL_GEFACTUREERD) is het mogelijk om alleen gefactureerde parallelle subtrajecten mee te nemen. Standaard staat deze parameter op ALLES en wordt er gesignaleerd ongeacht of de parallelle DBC gefactureerd is.
# Met behulp van parameter HT0204_PARALLEL_GEFACTUREERD kan ervoor gekozen worden om alleen gefactureerde parallelle subtrajecten mee te nemen. Standaard worden ook niet-gefactureerde parallelle subtrajecten meegenomen.


===== Programmeerbare norm =====
===== Programmeerbare norm =====